Новини України. 30 березня. Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко поінформував, що найближчими днями може вирішитися доля музеїв Києво-Печерської Лаври.

Києво-Печерська Лавра
Кияни "за" збереження музейної частини Києво-Печерської Лаври

За його словами, крім аргументів фахівців, які категорично проти виселення музею, владі варто звернути увагу на позицію киян у цьому питанні, а вони, у свою чергу, виступають “за” збереження музейної частини Києво-Печерської Лаври.

Микола Томенко повідомив, як свідчать результати останнього соцдослідження, проведеного “Українським демократичним колом” на замовлення Інституту політики 19-25 березня 2011 року, абсолютна більшість киян (71,4%) дотримується думки, що музейну частину Києво-Печерської Лаври не слід передавати у розпорядження Церкви – вона має залишатись національним музеєм.

Разом з тим 14,8% вважають, що музейну частину треба передати у розпорядження УПЦ КП, і тільки 4,6% висловились за те, щоб передати УПЦ МП. Не змогли визначитись з відповіддю 9,2%.

При цьому переважна більшість тих, хто відносить себе до Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Православної Церкви Московського Патріархату (відповідно 71% і 72%) вважають, що музейна частина Лаври має залишатись музеєм.

Джерело УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.