Новини світу. 11 березня. Експерти пророкують, що до 2050 року близько 70% населення планети буде урбанізовано.

місто
Населення планети переселяється в міста

На міжнародній виставці-конференції MIPIM у французьких Каннах експертам у галузі нерухомості та міського планування нагадали, що в 1900 році в містах жило близько 14% населення світу. До 1950 року цей показник зріс до 30%, а сьогодні становить 50%. Налічується більше 400 міст з населенням понад мільйон, 19 з яких мають більше 10 млн жителів.

У найближчі 40 років особливо швидко будуть зростати міста у країнах Азії, Африки і Латинської Америки. В одному тільки Китаї щорічно 18-20 млн людей залишають села. В економічному плані активніше за інших будуть розвиватися Буенос-Айрес, Гонконг, Лондон, Лос-Анджелес, Мехіко, Москва, Мумбаї, Нью-Йорк, Сан-Паулу, Токіо, Чикаго і Шанхай.

«Нас очікує різкий вибух урбанізму», – підсумував один із доповідачів Роберт Пето, президент Королівського інституту дипломованих оцінювачів (Великобританія).

Зростання урбанізації, проте, призведе до збільшення витрат у зв’язку з стихійними лихами, причому зміна клімату, швидше за все, підвищить ризики, зазначив Фуад Бендімерад, керівник філіппінської програми «Землетруси і мегаполіси». За його оцінкою, під постійною загрозою землетрусу знаходяться 8-10 найбільших міст світу.

За матеріалами Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.