Новини світу. 28 лютого. Єгипет. Сотні жителів єгипетського курортного міста Шарм-ель-Шейх вийшли в неділю на центральну вулицю міста, щоб розвіяти побоювання потенційних туристів щодо ситуації в цій країні.

Шарм-ель-Шейх, Єгипет, море
В Шарм-ель-Шейху все спокійно

В акції взяли участь співробітники туристичних компаній, готелів, ресторанів і магазинів. У руках вони несли прапори Єгипту і плакати на різних мовах з закликом не боятися відвідувати Єгипет.

У Єгипті більше місяця тому почалися народні хвилювання, що привели до відставки уряду, а потім і президента Хосні Мубарака, який правив країною майже три повних десятиліття.

Спочатку мирна “Молодіжна революція на Нілі” обернулася безладами в Каїрі, Олександрії та інших великих містах Єгипту. Курортів на Червоному морі безлади не торкнулися. Проте більшість іноземних туристів залишили “країну пірамід” або добровільно, або за вказівкою урядів своїх країн.

Зараз більшість готелів працюють із завантаженням всього 20-25%, розповів РІА Новини представник російської компанії “Інтурист” в Шарм-ель-Шейху Мохаммед аль-Гамаль. За його словами, зараз більшість іноземних туристів у Єгипті – це британці, тому що влада Великобританії не забороняла продавати тури на єгипетські курорти і не рекомендувала відмовитися від відвідин цієї країни. У той же час за останні два тижні більшість європейських країн скасували рекомендації не відвідувати Єгипет.

У неділю в Шарм-ель-Шейх приземлилися відразу чотири літаки з туристами з України.

Щоб повернути курорту колишню популярність, власники готелів пропонують потенційним клієнтам значні знижки.

“Ми зараз розіслали пропозиції ряду п’ятизіркових готелів, що працюють за системою” все включено “, в середньому день проживання обходиться в 25-28 доларів”, – сказав аль-Гамаль.

“Це дуже гарні знижки, тому туроператори цілком можуть пропонувати недорогі тури”, – додав він.

Шарм-ель-Шейх є найпопулярнішим на Близькому Сході курортом, який туристи відвідують круглий рік. Тут на постійній основі проживають тисячі іноземців.

Туризм – одна з головних галузей економіки Єгипту, в якій зайнято близько 11% працездатного населення країни. Загальне число іноземних туристів, що відвідали “країну пірамід” у 2010 році, склала близько 13,5 мільйонів чоловік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.