Новини України. 1 лютого. Погоджувальна рада Ради констатувала, що законопроект 7486-1 (який в ЗМІ називають “законопроект Табачника”) “Про вищу освіту” не отримав підтримки у комітеті парламенту з питань науки і освіти.

Табачник не пройшов

Про це повідомила журналістам народний депутат, голова підкомітету з питань базової освіти Леся Оробець. Таким чином, законопроект не може бути винесений на голосування до сесійної зали Верховної ради.

За її словами, під тиском студентів Погоджувальна рада не тільки визнала обгрунтованість заперечень громадськості проти законопроекту команди Табачника, а й “констатувала відсутність легітимного рішення щодо його підтримки з боку профільного комітету”. Як наголосила Оробець, студенти змусили політиків поважати закон, поклавши край спробі проштовхування до парламенту забійного для галузі закону на підставі фальсифікованого рішення комітету.

“Рішення про необхідність публічного розгляду законопроекту 7486-1 про вищу освіту на засіданні профільного комітету Погоджувальної ради означає відмову від легалізації рейдерських механізмів його проштовхування в сесійний зал”, – переконана народний депутат.

За оцінкою народного депутата, значно більше професійні педагоги і студенти зараз підтримують проект закону про вищу освіту, зареєстрований представником президента в парламенті Юрієм Мірошниченком.

“Він на порядок адекватніше відповідає не тільки потребам галузі, а й програмі її реформування, задекларованій у свій час главою держави”, – підсумувала Оробець.

Нагадаємо, 13 січня стало відомо, що законопроект 7486-1, автором которго є “регіонал” Максим Луцький, отримав схвалення профільного комітету. У той же час, присутня на засіданні комітету Леся Оробець заявила про відсутність кворуму для прийняття комітетом рішення – в засіданні брали участь 4 з 10 членів. Передбачалося, що законопроект буде внесений на розгляд у ВР на поточній сесії.

Джерело Подробиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.