Новини України. 4 лютого. Янукович має чесно сказати, що боротьба з корупцією зупиняється, так і не почавшись, а чиновники крастимуть далі.

Гриценко: влада живе хабарами і не збирається боротися з корупцією

Про це голова голова парламентського Комітету з питань нацбезпеки та оборони Анатолій Гриценко заявив в ефірі телеканалу «Рада».

Він розкритикував так званий президентський антикорупційний законопроект, адже в ньому не бачить головного – обов’язкового декларування чиновниками не лише доходів, а й витрат своїх і своєї сім’ї.

«У 2009 році парламент прийняв пакет антикорупційних законів, які ставили чиновника у рамки. Коли ця команда прийшла до влади, вона відтермінувала ті рішення», – нагадав Гриценко.

«А тепер так званий антикорупційний законопроект Януковича дозволить йому, членам уряду та іншим чиновникам бути по декларації бідними як церковна миша, але при цьому члени їхніх сімей будуть мільярдерами».

Гриценко не має сумніву, що президентський законопроект буде прийнято.

«Його приймуть, бо вони бояться. Подивіться, скільки вже публікацій. В Азарова начебто все нормально по декларації, а по сину його подивіться, скільки знайшли. Син Януковича купує банк. І по багатьох інших – синах, тещах те ж саме. Янукович знає, що робить. Вони хочуть і далі бути безкарними».

Крім того, Гриценко зауважив, що ініціювали розробку антикорупційних законопроектів не українські чиновники, а міжнародні інституції. І зараз вони констатують, що боротьба з корупцією в Україні йде у зворотному напрямку.

«Є речі абсолютно очевидні. До них доріс світ, і не треба Україні своє колесо вигадувати. Якщо у світі встановили жорсткі вимоги щодо державних службовців, то не треба нам набивати шишки багато років, щоб потім дійти до того ж самого», – переконаний Гриценко.

«Ми вже далеко зайшли. Ось в Одесі кричать ті, хто розмитнює контейнери, бо їх викликають до керівництва порту, показують догори перстом і кажуть, що поступила команда з кожного контейнеру брати гроші. Ці факти пішли у пресу, люди називають прізвища», – цитує лідера “Громадянської позиції” прес-служба.

Гриценко пропонує кардинально підвищити відповідальність за хабарництво, а для деяких категорій службовців – суддів, прокурорів, слідчих – ввести пожиттєве позбавлення волі за хабар у 10 тис. доларів і більше.

Втім, Гриценко не сподівається, що влада підтримає цей законопроект.

«Розгляд буде по плану, однак більшість не проголосує, бо влада живе хабарами», – вважає Гриценко.

Він пообіцяв, що буде публічно тиснути на владу і висловив переконання, що коли опозиція прийде до влади, законодавство, нарешті, буде посилено антикорупційними законами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.