Новини України. 14 лютого. Львів. За час дії у Львові заборони на продаж алкогольних напоїв після 22:00 кількість злочинів, вчинених у стані алкогольного сп’яніння, знизилася на 7%, – повідомив сьогодні, 14 лютого, на прес-конференції у Львівській міській раді начальник дільничих інспекторів Львівського міського управління міліції Олег Сенькусь.

Злочинів поменшало з забороною продажу алкоголю вночі

Така статистика, за його словами, випливає з порівняння кількості злочинів, скоєних в стані алкогольного сп’яніння, за час дії заборони з аналогічним періодом попереднього року, коли заборона не діяла.

«Одним з позитивів є те, що в січні жодного злочину в стані алкогольного сп’яніння не скоєно неповнолітніми. Хоча в нас є багато випадків, коли неповнолітнім продають алкоголь – в січні ми зафіксували 6 випадків продажу неповнолітнім алкоголю з малих архітектурних форм. Статистика така, що в січні в лікарні потрапило 4 неповнолітні з діагнозом «алкогольне отруєння», – додав Сенькусь.

Водночас начальник дільничих інспекторів Львівського міського управління міліції не зміг уточнити, якій саме кількості злочинів відповідає вказане вище зниження на 7%, а також не зміг надати кількісної статистики злочинів, скоєних у стані алкогольного сп’яніння, у відповідні періоди.

Своєю чергою також присутня на прес-конференції начальник відділу торгівлі Львівської міськради Галина Шарко повідомила, що за час дії заборони на продаж алкоголю після 22:00 міською радою спільно з представниками районних відділів міліції та міським управлінням міліції була проведена низка планових і позапланових рейдів, внаслідок яких уже було складено 68 протоколів про адміністративні правопорушення, і накладено 24 тис. грн штрафів на продавців, що порушували заборону, а також 120 тис. грн на їх працедавців. Як уточнив Олег Сенькусь, подана статистика штрафів на 60% стосується випадків продажу алкоголю після 22:00, а 40% – продажу алкоголю неповнолітнім. За його словами, штраф щодо продавця у таких випадках може сягати від 510 до 1800 грн, а щодо самого підприємця – до 6800, причому у випадку рецидиву існує можливість позбавлення ліцензії.

Також представник міського управління міліції повідомив, що найбільше рейдів за звітний період було проведено у Франківському районі міста Львова. При цьому найбільше порушень було виявлено у малих архітектурних формах. Два таких правопорушення, за його словами, були виявлені в супермаркеті «Метро» на вул. Дж. Вашингтона, на продавців якого було накладено спершу мінімальний, а потім максимальний штраф.

Галина Шарко також зазначила, що за час дії заборони на продаж алкоголю у нічний час до відділу торгівлі міськради не надійшло жодного звернення від підприємств щодо збитків, завданих цією забороною. Щодо поданої компанією ПАТ ПБК “Славутич” скарги на заборону до прокуратури Львова чиновниця зазначила:

«Це право кожного. Вирішувати буде суд. До нас вони не зверталися, ніякої скарги не було».

Відповідаючи на запитання, чи в разі нового скасування заборони виконком міської ради знову її встановить, як це вже сталося у грудні, Шарко зазначила:

«Поживемо – побачимо».

Нагадаємо, що 24 вересня 2010 року виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення про заборону торгівлі алкогольними напоями з 22:00 до 10:00. Згодом судовим рішенням цю заборону було скасовано, але 20 грудня 2010 року виконавчий комітет повторно прийняв рішення аналогічного змісту.

Джерело Захід.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.