Новини України. 26 лютого. В Україні посилили відповідальність за незаконне перепланування квартир.

багатоповерхівки
Перед переплануванням потрібно порадитися з БТІ

Тепер за перепланування, через яке постраждало життя чи здоров’я оточуючих, або ж це ускладнює користування будинком (наприклад, через об’єднання квартир зменшується сходова клітка) загрожує штраф від 1700 до 4250 гривень, а то й три роки в’язниці. За повтор – від 3 до 8 років. Якщо ж є жертви, або завдано матеріальної шкоди в особливо великих розмірах (більше 17 000 гривень) – в’язниця від 5 до 12 років.

Для того щоб зробити перебудову на своїй житлоплощі законно, потрібно замовити її проект і погодити його по різних інстанціях (СЕС, пожежники, тепловики), також зібрати підписи у сусідів, що вони не проти. Однак це дороге задоволення (ціна може досягти 5-6 тисяч гривень). До того ж оббивання порогів займе чимало часу. Саме тому ніхто і не поспішає повідомляти компетентним органам про те, що хоче об’єднати кухню і туалет або знести комору. Однак у такому разі ви не можете продати квартиру, заповідати її, внести в банк як заставне майно для одержання кредиту – потрібна довідка-характеристика бюро технічної інвентаризації (БТІ), а її не видадуть, якщо у квартирі є переробки – до тих пір, поки не будуть виконані вимоги Житлокодексу, повернувши все в початковий стан.

У зв’язку зі зміною в законах юристи та ріелтори не чекають масових походів комісій по домівках у пошуках незаконних перепланувань. Директор Центру нерухомості та оцінки Володимир Винокур вважає:

“Поки що в нашому законі чітко не прописані поняття” перепланування”, “реконструкція”- буде процвітати корупція”. І дійсно, зараз найпростіший шлях – це “домовитися” з інспектором БТІ про те, щоб він “не помітив” зміни в плані квартири, пише “Дело”.

Розбіг “ціни питання” дуже великий, кажуть ріелтори, – від $500 до $50 000 все залежить від того, що саме потрібно “не помітити”. Ще один напівзаконний варіант – пройти весь шлях постфактум, мовляв, ви тільки хочете зробити ці зміни. Можна заплатити символічний штраф (від 17 до 51 грн) за самовільне перепланування і приступити знову ж таки до замовлення плану та узгодження його по всіх інстанціях.

Єдиний законний шлях легалізувати перепланування – ввести його в експлуатацію через суд, каже юрист фірми Дмитро Мальцев. Для цього необхідно мати на руках відмову про введення ваших змін в експлуатацію від райадміністрації і оскаржити його в суді. У ході розглядів доведеться пройти експертизу, довівши, що перепланування не несе загрози життю оточуючих і не порушує будівельні норми. Однак є елементи квартири, які чіпати не варто, оскільки навіть за хабарі вам таке перепланування не узаконять, попереджає юрист Володимир Сталітній.

Що заборонено робити зі своєю квартирою:

1. Збільшувати площу санвузлів і ванних кімнат за рахунок житлових приміщень, переносити їх в інші приміщення

2. Будь-яке вторгнення в несучі конструкції (навіть якщо мова йде про нішу для мікрохвильовки)

3. Демонтаж балконних блоків. Наприклад, заборонено поєднувати лоджії і балкони з іншими приміщеннями шляхом розібрання зовнішніх стін (не важливо, що несуть вони чи ні).

4. Переносити на лоджії та балкони батареї центрального опалення

5. Об’єднувати квартири по вертикалі з повним або навіть частковим демонтажем міжповерхових перекриттів

6. У процесі ремонту видаляти звукоізолюючі підставки підлог

7. Демонтувати вентиляційні канали та короба

8. Рити льох, створювати прибудови до квартир, розташованих на перших поверхах багатоповерхівок

9. Встановлювати кондиціонери і супутникові антени на фасадах будинків, які виходять на вулицю

Що можна зробити зі своєю квартирою:

1. Збільшувати площу санвузла шляхом об’єднання ванної та туалету, а також приєднання частини коридору

2. Розширювати площу житлових кімнат за рахунок коридорів і допоміжних приміщень

3. Влаштовувати з кімнати і суміжної з нею кухні кухню-їдальню

4. Прорубувати отвори в стінах (якщо вони не є несучими) між різними приміщеннями, зносити печі і каміни

5. Зносити антресолі, вбудовані шафи і комори для збільшення житлової площі

Джерело Деньги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.