Новини світу. 23 лютого. Поки в Лівії загони африканських найманців і спецпідрозділу Муаммара Каддафі розстрілюють демонстрантів, в Європі розпочався процес полювання за мільярдами клану лівійського диктатора.

Муаммар Каддафі
Швейцарія "готує морозилку" для рахунків Каддафі

У Швейцарії можуть бути арештовані рахунки і нерухомість Каддафі.

Швейцарський прокурор Ріда Аймі звернулася до парламенту країни – бундесрату, з вимогою почати процедуру накладення арешту на рахунки та майно Муаммара Каддафі і його клану в альпійській країні. За оцінками спостерігачів, сукупні активи клану лівійського диктатора можуть складати мільярди доларів.

Наприклад, син Каддафі Саїф купив недалеко від Мюнхена віллу вартістю в 7,8 мільйонів євро. За даними американських дипломатів, які опублікував скандально відомий сайт WikiLeaks, клан Каддафі контролює все нафто-і газовидобування в країні, привласнюючи собі помітну частку доходів від експорту вуглеводнів до країн Європи. Щорічний оборот торгівлі енергоресурсами у Лівії становить до 40 мільярдів доларів.

За оцінками швейцарського Національного банку, тільки за офіційними даними, на депозитах, що належать громадянам Лівії в швейцарських банках перебуває до 4 мільярдів євро. Втім, представники швейцарського посольства Лівії, які розірвали стосунки з режимом Каддафі, налаштовані песимістично – на їхню думку, велика частина коштів клану лідера лівійської джамахірії знаходиться в офшорах, тому ці гроші “для народу вже втрачені”.

У Швейцарії, нагадаємо, на початку лютого вступили в дію поправки в законодавство, які дозволили парламенту швидко заморожувати рахунки і майно іноземних диктаторів. На вимогу Ріди Аймі в лютому в країні був накладений арешт на рахунки туніського диктатора бен Алі, а також заморожені рахунки клану єгипетського президента Хосні Мубарака, поваленого 11 лютого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.