Новини світу. 11 лютого. Міжнародна спільнота не буде терпіти порушення міжнародного права Росією.

ПАРЄ, Європа
Європа застерігає Росію щодо порушення міжнародного права

Такою є позиція Європейської народної партії (ЄНП) щодо взаємин “ЄС-Росія”, схвалена вчора Політичною Асамблеєю ЄНП у Брюсселі, повідомляє прес-служба НРУ.

Голова Народного Руху України, екс-глава МЗС України Борис Тарасюк , який бере участь в роботі цієї Асамблеї, зазначив, що ЄНП наголосила “Територіальна цілісність кожної країни повинна бути гарантованою. У випадку Грузії, Росія порушила основоположні принципи поважання суверенітету і територіальної цілісності. Росія повинна усвідомити, що визнання нею окупованої Абхазії та Південної Осетії не може бути прийнятним для світової спільноти”.

У зв’язку з цим Росії “слід розпочати серйозні переговори щодо виведення російських військ з грузинських територій” процитував заяву Борис Тарасюк.

Як повідомив Борис Тарасюк, особливим пунктом спільної позиції стала заява, що ЄНП виступає проти застосування поставок енергоносіїв як знаряддя реалізації політичних цілей.

ЄНП закликала Росію “виконати свої зобов’язання, покладені на неї як члена Ради Європи, ОБСЄ та ООН“.

Голова Народного Руху також відзначив, що учасники Асамблеї приділили значну увагу Східному Партнерству.

“ЄНП зобов’язалась сприяти реалізації Східного партнерства. При цьому суверенітет і незалежність країн-партнерів є “червоною лінією” і ЄС відповідно відреагує у разі їх порушення”, – заявив Тарасюк.

“У світлі останніх подій навколо утисків прав української громади в Росії, цей заклик найпотужнішої партії ЄС є важливим сигналом як для українців в Росії, так і інших культурних та національних громад, а також для російського громадянського суспільства в цілому”, – додав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.