Новини світу. 17 лютого. Європарламент сьогодні в 13:00 за київським часом має намір проголосувати щодо резолюції “Про верховенство закону в Росії”.

У проекті документа, зокрема, говориться, що Європарламент “вкрай стурбований повідомленнями про політично мотивовані суди, несправедливі розгляди і нездатність розслідувати серйозні злочини в Росії, такі як вбивства, залякування або інші види насильства”.
Прийняти жорстку резолюцію щодо Росії запропонували члени фракції “зелених” – Вернер Шульц (Німеччина) і Хейді Хаутала (Фінляндія), повідомляє газета “Коммерсант”.
Хаутала була автором поправок про введення візових і економічних санкцій стосовно російських чиновників і політиків, причетних до загибелі співробітника фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського.
Ініціаторів прийняття резолюції активно підтримала депутат від фракції ліберал-демократів Крістійна Оюланд (Естонія).
“Випадки порушення прав людини, громадянських свобод і верховенства закону стали буденністю в Росії. Корупція і несправедливість тільки минулого року примусили виїхати з Росії 300 тис. осіб. Російська влада впроваджує неконституційні закони і порядки”, – заявила вона.
Втім, у Росії знайшлися і захисники в Європарламенті.
“Ми думаємо, що можемо наставляти Росію в області прав людини, але чи не варто нам спочатку розібратися з власними проблемами, – звернувся до присутніх незалежний депутат Бруно Гольніш (Франція). – От пан Теннок (депутат з Великобританії) згадав WikiLeaks, але не сказав, що засновник цього сайту Джуліан Ассандж вже кілька тижнів перебуває під арештом у Великобританії за надуманими і безглуздим звинуваченням і що скоро його можуть передати США”.
Оратора перервав голова Європарламенту Єжи Бузек: “Колега, ми тут говоримо про Росію“.
Можливість прийняття Європарламентом такої жорсткої резолюції стосовно Росії викликала шок.
“Ця загадкова резолюція викликає у мене подив – ще минулого тижня про неї й мови не було”, – зізнався газеті заступник глави комітету Держдуми з міжнародних справах Андрій Клімов.
“Я розумію, чому вони згадали про Росію в річницю загибелі Сергія Магнітського. Розумію, чому вони почали висувати різні ініціативи, беручи свій річний звіт з прав людини. Але коли такі резолюції пропонуються без будь-якого приводу або прив’язки до діалогу між Росією та ЄС, то це викликає подив і наводить на думку, що їм просто нічим більше зайнятися”, – сказав він.
Клімов припустив, що до прийняття резолюції євродепутатів могли підштовхнути російські опозиціонери, які побували в Європі.
“Можливо, вони постукали в якісь двері, щось комусь нашептали, десь поскаржилися”, – пояснив депутат.
За матеріалами РБК