Новини політики. 1 лютого.Ситуація з українською бібліотекою в Москві була роздута, і посольство України в РФ не перебільшує значення скандалу, повідомив на прес-конференції в Москві у вівторок надзвичайний і повноважний посол України в Росії Володимир Єльченко.

Володимир Єльченко

“Проблеми у відносинах двох країн у гуманітарній сфері залишаються”, – сказав він, додавши, що питання з бібліотекою не з цього ряду.

“Все сталося з “крику на весь світ” про те, що закрили українську бібліотеку в Москві. Але її ніхто не закривав, це по-перше. А по-друге, бібліотека не українська – це установа містилася на кошти московської мерії”, – відзначив глава української дипмісії.

Торкаючись проблеми із закриттям українських організацій у Росії, посол підкреслив, що: українська сторона не може створювати будь-які організації, вона лише стежить за дотриманням прав етнічних українців.

На думку дипломата, українській стороні хотілося б, щоб у Росії діяли не сотні розрізнених національних організацій, а лише одна, яка мала б чіткі цілі і чіткі принципи роботи. На сьогодні, зазначив він, на території Росії діє понад 100 організацій і земляцтв, які об’єднують вихідців з України. І в більшості регіонів вони успішно взаємодіють з місцевою владою, успішно реалізують гуманітарні проекти і не мають жодних проблем.

Посол розповів також, що в Москві з 1 вересня 2011 запрацює українська школа. Але, за його словами, важливо не тільки відзвітувати про це, але і створити умови для того, щоб випускники цієї школи в подальшому могли отримати диплом, який би визнавався вузами не тільки України і Росії, але й інших країн.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.