Новини світу. 10 лютого. Єгипет. Міністр закордонних справ Єгипту Ахмед Абуль Гейт в середу звинуватив США, які продовжують вимагати проведення в республіці негайних реформ, у прагненні “нав’язати свою волю”.

Ахмед Абуль Гейт

У Єгипті 25 січня почалися антиурядові акції протесту, які переросли в масові заворушення. Загинули, щонайменше, 300 чоловік. Опозиціонери вимагають відставки президента Хосні Мубарака, проведення політичних і економічних реформ.

“Коли ви (американці) говорите про швидкі та негайні зміни в такій великій країні, як Єгипет, з якою ви завжди підтримували прекрасні відносини, ви тим самим нав’язуєте їй свою волю … Ми вже змінюємося”, – заявив Абуль Гейт в інтерв’ю.

Міністр зазначив, що часто “був охоплений злобою, гнівом” через американську реакцію на перші дні опозиційних маніфестацій у Каїрі.

“Я вважаю, що (в даний час) адміністрація Обами правильно розуміє труднощі положення, що склалося, а також небезпеки і ризики, які несе в собі хаос”, – заявив Абуль Гейт, порадивши американській стороні “зрозуміти єгипетську чутливість і підбадьорювати єгиптян в їх русі вперед “.

Абуль Гейт наголосив також, що необхідне США скасування закону про надзвичайний стан неможливе хоча б тому, що в результаті заворушень з єгипетських в’язниць втекли 17 тисяч ув’язнених.

На питання журналіста PBS,  чи застали зненацька єгипетську владу заворушення, міністр відповів, що вони стали несподіванкою “для всіх”.

Щоб погасити народне невдоволення, Мубарак оголосив, що не буде балотуватися на виборах глави держави у вересні цього року, а також пообіцяв за час, що залишився при владі провести в країні низку кардинальних перетворень.

В даний час віце-президент Єгипту Омар Сулейман проводить діалог з опозиційними політичними рухами з пошуку шляхів виходу з політичної кризи.

Джерело Тренд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.