Новини України. 4 лютого. Президент України Віктор Янукович застосував право вето до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» і повернув його до Верховної Ради України із своїми пропозиціями.

Президент України Віктор Янукович, документи
Янукович ветував містобудівні напрацювання Тігіпка

Про це йдеться в повідомлені прес-служби президента.

Причинами для прийняття такого рішення стало наступне.

По-перше, Законом звужуються права громадян щодо можливості прийняття участі в обговоренні при плануванні і забудові території.

По-друге, створюються можливості для втручання у виключну компетенцію органів місцевого самоврядування, у тому числі – по обмеженню компетенції сільських, селищних, міських рад щодо затвердження містобудівної документації, яка закріплена у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні».

По-третє, Закон не передбачає достатньої відповідальності за негативні наслідки, спричинені допущеними порушеннями будівельних норм, стандартів і правил у процесі проектування, експертизі проектів та будівництві об’єктів містобудування.

У своїх пропозиціях Президент України наполягає на обов’язковості врахування прав громадян, громад та місцевих рад під час підготовки містобудівної документації.

Крім того, Президент України наголосив на необхідності встановлення у Законі персоніфікованої відповідальності за негативні наслідки у разі порушення норм і правил, які регламентують діяльність у будівельній сфері.

Оскільки питання спрощення дозвільних та погоджувальних процедур у будівництві є надзвичайно важливими для розвитку економіки України, Глава держави наполягає на тому, щоб його пропозиції до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» були невідкладно розглянуті Верховною Радою України на наступному сесійному тижні.

Як повідомлялося, 13 січня 2011 року Верховна рада прийняла закон “Про регулювання містобудівної діяльності”, розроблений урядом.

Віце-прем’єр Сергій Тігіпко, відповідальний за його розробку, стверджує, що закон значно спрощує та удосконалює всі етапи містобудівної діяльності та здешевить будівництво, щонайменше, на третину.

Між тим представники громадськості були занепокоєні тим, що у законі передбачено усунення громадськості від контролю за забудовою міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.