Новини культури. 3 лютого. Норвегія. Член парламенту Норвегії Снорре Вален включив проект Wikileaks в список номінантів на Нобелівську премію миру «за свободу слова та доступність інформації».

Джуліан Ассандж
Джуліан Ассандж може отримати Нобелівську премію

Парадоксальним чином скандинавський парламентарій здійснив ідею, озвучену ще 2 місяці тому в адміністрації президента РФ. У грудні прес-секретар Медведєва Наталія Тімакова пожартувала, що переслідуваному Ассанджу можна було б допомогти головною правозахисною премією.

Норвезька соціаліст Снорре Вален розповів про те, що вирішив номінувати WikiLeaks на Нобелівську премію. За його словами, WikiLeaks вніс істотний внесок у світову боротьбу за права людини, демократію та свободу слова, «розкриваючи інформацію про корупцію, військові злочини і тортури, іноді навіть з боку союзників Норвегії», – повідомляє РБК daily.

Депутат Вален ненавмисно реалізував жартівливу пропозицію адміністрації президента РФ, озвучену прес-секретарем Кремля ще в грудні минулого року. Тоді в адміністрації Кремля запропонували неурядовим організаціям подумати над ідеєю висунення засновнику скандально відомого сайту WikiLeaks Джуліана Ассанджа в якості претендента на отримання Нобелівської премії миру, пояснивши це бажанням російської влади допомогти заарештованому Ассанджу. Пізніше прес-секретар президента РФ Наталія Тімакова пояснила, що цей вислів був жартом. Показово, що більшість представників правозахисних організацій у РФ назвали «абсурдною» ідею номінувати Ассанджа на «нобелівку».

Процедура висунення номінантів закінчилася у вівторок, 1 лютого 2011 року. У 2010 році Нобелівська премія була присуджена китайському правозахиснику Лю Сяобо, який зараз сидить у в’язниці. А роком раніше премією світу був нагороджений «авансом» президент США Барак Обама. Свіжообраний президент став лауреатом за майбутні «видатні зусилля у сфері міжнародної дипломатії, скорочення ядерних озброєнь і створення нового клімату співробітництва між народами».

Wikileaks

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.