Новини України. 11 лютого. Голова Верховного Суду Василь Онопенко заявляє, що після початку судової реформи збільшився адміністративний тиск на суддів.

Василь Онопенко
Онопенко: тиск на суддів здійснюють через Вищу раду юстиції

Про це він повідомив в ефірі каналу TВі ввечері 10 лютого.

Онопенко зазначив, що після заходів щодо реформування судової системи, проведених в 2010 році, здійснюються спроби тиску на суддів при прийнятті ними рішень у цих чи інших справах.

“Є спроби управляти судами в ручному режимі, давати вказівки, і ми це сьогодні відчуваємо після судово-правової реформи. Що, правосуддя в нас стало більш ефективним, більш справедливим? Немає! Більш оперативним? Немає! Але воно більш ручне… Такого тиску, який сьогодні відбувається на судову систему, – такого не було ніколи”, – сказав він.

Зі слів голови Верховного Суду, спроби впливу на рішення суддів чиняться через Вищу раду юстиції, яка за законом розглядає подання про звільнення суддів.

Онопенко зазначив, що під час судової реформи було закладено механізм, що дає Вищій раді юстиції право контролювати суддів й таким чином впливати на їх рішення.

Зі слів голови Верховного Суду, це робиться за допомогою наданого Вищій раді юстиції права витребувати із судів матеріали справ до завершення їх розгляду.

Як відомо, у липні 2010 року Верховна Рада прийняла законопроект “Про судоустрій і статус суддів”.

Джерело Українські новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.