Новини світу. 23 лютого. Влада Бахрейну випустила з в’язниць мінімум 50 політичних ув’язнених, щоб налагодити діалог з опозицією.

Опозиція добилася звільнення політв'язнів в Бахрейні

Зокрема, на свободу вийшли 23 шиїтських активісти, яких звинувачували у змові проти королівської сім’ї Бахрейна. Крім того, керівництво країни оголосило про помилування одного з лідерів опозиції Хасана Мушаіма, що проживає за кордоном, повідомив телеканал “Аль-Джазіра”.

В опозиції вітають таке рішення влади, але стверджують, що у в’язницях Бахрейну залишаються десятки або навіть сотні політв’язнів.

“Ми навіть не знаємо точну кількість звільнених людей. За нашими даними, у в’язницях перебували понад 600 політичних в’язнів, і тільки частина з них були звільнені”, – підкреслив адвокат Мухаммед Таджір, що захищає інтереси деяких опозиціонерів.

Керівництво Бахрейну сподівається, що звільнення з в’язниць представників опозиції дозволить налагодити діалог з учасниками антиурядових демонстрацій, що тривають в країні.

Раніше король Бахрейну Хамад бен Іса Аль Халіфа наказав звільнити з в’язниць кілька політичних ув’язнених з метою залучити шиїтську опозицію в переговори з врегулювання ситуації в країні. Один з лідерів протестного руху Абдул Джаліл Халіл Ібрагім охарактеризував указ монарха як “позитивний крок у потрібному напрямку”.

У той же час він заявив, що цей “жест доброї волі” призведе до діалогу тільки в тому випадку, якщо до числа амністованих ув’язнених увійдуть 25 шиїтських активістів, судовий процес над якими ведеться з минулого року. Їм було пред’явлено звинувачення в антидержавній змові.

Опозиція вимагає реформ, зокрема, забезпечення виборності органів влади і відставки прем’єр-міністра шейха Халіфи бен Сальмана – дядька короля. Крім того, переважаючі в Бахрейні шиїти незадоволені тим, як країною керує сунітська меншина: шиїти скаржаться, що сунітам надаються найбільш високооплачувані робочі місця, включаючи місця в керівництві правоохоронними органами. Всього в результаті протистояння опозиції і влади загинули вже 7 людей.

У понеділок стало відомо, що стартовий етап перегонів “Формули-1”, який повинен був пройти в Бахрейні в березні, скасовується. Перегони почнуться в Австралії, на трасі в Мельбурні. Очікується, що етап в Бахрейні перенесуть на осінь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.