Новини світу. 9 лютого. Аналітичний центр Stratfor, об’єднуючий ветеранів ЦРУ, скептично оцінює заяву лідера терористичної організації «Імарат Кавказ» Доку Умарова, який взяв на себе відповідальність за вибух в Домодєдово.

Домодєдово
Теракт в Домодєдово організував не Доку Умаров

«В Умарова є інтерес, щоб приписати собі цей теракт. Він був досить гучним – в одному з найбільших аеропортів Росії загинуло чимало іноземців та росіян. Починаючи з серпня 2010 року його позиції, як і інших лідерів кавказьких бойовиків, слабшали. Російська влада завдала йому нищівного удару, фактично розколовши його організацію «Кавказький емірат», – йдеться в аналітичній записці центру, підготовленій у зв’язку з появою відеозверненням Умарова.

ФСБ Росії відмовилася коментувати цю заяву.

На думку ветеранів ЦРУ, Умаров прагне показати, що він «не настільки слабкий, як це вважають російські та іноземні спецслужби”.

«Stratfor досить скептичний з приводу наданого відео. Ми не були переконані в тому, що за наказом Умарова був здійснений теракт, хоча він і взяв на себе таку відповідальність», – підкреслюється в записці.

Американські експерти нагадують, що лідер бойовиків і раніше робив заяви, приписуючи собі теракти, до яких насправді не був причетний.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.