Новини України. 13 лютого. Член Європейської комісії “За демократію через право” (“Венеціанська комісія”) Марина Ставнійчук сподівається на незаангажованість Конституційного Суду під час оцінювання конституційності закріплення в Конституції проведення виборів парламенту в жовтні 2012 року, Президента – у березні 2015 року.

Марина Ставнійчук
Марина Ставнійчук

Про це вона сказала в ефірі 5-го каналу 12 лютого.

Ставнійчук нагадала, що раніше “Венеціанська комісія” у своїх рекомендаціях Україні підкреслювала важливість дотримання КС правових принципів під час ухвалення рішень.

“Хочу нагадати останні рекомендації “Венеціанської комісії”, що стосуються конституційної ситуації в Україні, про те, що КС має працювати виключно в конституційному полі, має бути позбавлений всіх політичних та інших впливів”, – сказала вона.

Ставнійчук висловила надію, що суд, ухвалюючи рішення щодо конституційності внесення змін до Конституції в частині дати виборів, керуватиметься правовими, а не політичними мотивами.

На її думку, є підстави розглянути законність процедури внесення змін до Конституції, проведеної у Верховній Раді.

Як відомо, 53 депутати Верховної Ради просять КС оцінити конституційність закріплення в Конституції проведення виборів парламенту й Президента.

1 лютого парламент вніс зміни до Конституції, закріпивши окремою нормою проведення чергових виборів Ради в останню неділю жовтня 2012 року, а Президента – в останню неділю березня 2015 року.

За прийняття в цілому відповідного законопроекту №7265 проголосували 310 депутатів за мінімально необхідних 300.

Пізніше Президент Віктор Янукович схвалив ці зміни до Конституції.

Він упевнений у визнанні КС конституційності цих змін.

Джерело Українські новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.