Новини світу. 11 лютого. Великобританія готова надавати допомогу Єгипту для відновлення країни і створення міцної демократичної держави, заявив в п’ятницю британський прем’єр-міністр Девід Кемерон.

Кемерон готовий допомогти Єгипту

“Зараз Єгипет має безцінну можливість створити уряд, який зможе об’єднати народ. Ми готові допомогти усім, чим можемо. Ми вважаємо, що це має бути уряд, який закладе основи істинно відкритого, вільного і демократичного суспільства”, – сказав Кемерон в спеціальному зверненні.

Він зауважив також і сміливість тих людей, які весь цей час залишалися на площі Тахрір у Каїрі, щоб “мирно боротися за зміни в країні”.

За словами глави британського уряду, на тих людях, які зараз будуть управляти Єгиптом, лежить відповідальність переходу “до воістину цивільного та демократичного” державі.

“Сьогоднішні події – це тільки перший крок”, – зазначив він.

Крім того, Франція вітає відставку Хосні Мубарака з поста президента Єгипту, заявив глава французької держави Ніколя Саркозі.

Франція віддає належне цьому відважному і необхідному рішенню”, – сказав Саркозі, слова якого наводяться в поширеному в п’ятницю комюніке Єлисейського палацу.

За його словами, Франція сподівається, що нова єгипетська влада вживатиме всіх заходів для розвитку демократичних інститутів за підсумками відкритих і вільних виборів.

У п’ятницю ввечері президент Єгипту Хосні Мубарак покинув свій пост, передавши кермо влади Вищій раді збройних сил. Відставці Мубарака передували кілька тижнів масових виступів, в результаті яких загинули як мінімум 300 чоловік і більше 5 тисяч отримали поранення.

Він був вперше обраний на президентський термін на референдумі 13 жовтня 1981 року після вбивства радикальними ісламістами президента Анвара Садата. З тих пір референдуми тричі – в 1987, 1993 і 1999 роках – продовжували повноваження Мубарак на шість років. У 2005 році відбулися перші в історії країни альтернативні вибори президента Єгипту, на яких він з великим відривом випередив всіх конкурентів.

Мубарак сам ініціював внесення до конституції поправок, що вводять альтернативні вибори замість загальнонаціонального референдуму по кандидатурі, відібраної парламентом. Найближчим часом в країні пройдуть чергові вибори глави держави, але ні самого Мубарака, ні його сина Гамаля вже точно не буде серед кандидатів на вищий державний пост.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.