Новини технологій. 20 лютого. Американські вчені з Федеральної політехнічної школи Лозанни виступили на щорічній конференції Американської асоціації сприяння розвитку науки з доповіддю про дослідження, в ході якого вони перевтілювали добровольців в віртуальних людей – аватар.

Невдовзі таким аватаром зможе погратися кожен

Як пише The Financial Times, на піддослідних одягали шапочку, до якої було підлючено безліч проводів для реєстрації активності головного мозку і стереоскопічні окуляри, за допомогою яких створювали ілюзію присутності в різних тривимірних середовищах. У результаті в учасників експерименту виникало відчуття, що їх помістили в інше тіло, іноді – протилежної статі. При цьому реакція мозку на дотики до тіла при підключенні до аватару значно відрізнялася від звичайної.

«У аватарі відчуваєш дивне відчуття звільнення від тілесної оболонки», – розповів один з піддослідних.

Головне завдання команди фахівців на чолі з професором Олафом Блаке – вникнути в проблему самосвідомості людини і розгадати таємницю людського Я.

Проте досліди мають і ряд практичних застосувань. Зокрема, за словами Бланке, перебуваючи в тілі аватара, людина може переносити більш сильний біль, ніж у власному тілі. Больовий поріг підвищується в середньому на 16%. Крім того, дослідження швейцарських учених можуть стати в нагоді в розробці керованих силою думки нейропротезов, повідомляє дослідник.

Джерело Власти нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.