Новини науки. 3 лютого. Планетна система «Кеплер-11» знаходиться в 2 тис. світлових років від Землі і містить шість планет з радіусами від 2 до 4,5 радіусів Землі. При цьому п’ять найбільш близьких до зірки планет мають маси від 2,3 до 13,5 мас Землі і обертаються на дуже короткій відстані від світила – від 0,1 до 0,4 радіуса орбіти обертання Землі навколо Сонця.

Люди шукають нові системи придатні для життя, для того, щоб знищити їх, як знищили Землю

Низька щільність виявлених планет вказує на те, що 20-30% їх маси складає щільна газова атмосфера гелію і водню. При цьому дві найближчі до зірки планети мають істотно більшу щільність.

Відкриття було зроблено за допомогою космічного телескопа “Кеплер”, спеціально призначеного для пошуку в космосі планет, схожих на Землю. Цей телескоп був запущений на орбіту в березні 2009 року, де він з тих пір веде спостереження за областю космосу, що включає сузір’я Ліри і Лебедя. На думку астрономів, ця область космосу містить найбільшу кількість зірок, схожих на Сонце і знаходяться порівняно недалеко від Землі.

За допомогою “Кеплера” вченими були виявлено вже чимало планетних систем, проте тільки одна з них містила більше трьох планет, що обертаються на тлі зоряного диска.

«Якщо Кеплер продовжить свою роботу протягом хоча б закладеного терміну – 3,5 року на орбіті, то шанс знайти планету, схожу на Землю і, щоб вона знаходилася в зоні життя, складе приблизно 20%. Якщо він пропрацює, скажімо, шість років, то така планета буде знайдена з високою ймовірністю », – сказав під час прес-конференції Джек Ліссауер, провідний автор публікації з Наукового центру НАСА імені Еймса.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.