Новини здоров’я. 24 лютого. Вчені з Національного інституту здоров’я в США оприлюднили дані проведеного ними дослідження про вплив радіовипромінювання стільникових телефонів на мозок.

Телефон все ж впливає на мозок людини

Як з’ясовується, тривале використання мобільника – близько години – викликає сплеск активності в зоні мозку, найбільш наближеної до антени телефону.

У спланованому вченими експерименті взяли участь 47 добровольців – до їх вух прикладали по телефону. В одному тесті обидва телефони були в режимі очікування, в іншому по одному з них здійснювався дзвінок. Як показало сканування мозку піддослідних, з боку активного мобільника через 50 хвилин “розмови” помітно збільшувалася споживання глюкози, тобто прискорювався метаболізм.

З одного боку, ніякої шкоди мозку подібне прискорення обміну речовин не завдає. З іншого, дослідження наочно продемонструвало, що навіть порівняно короткостроковий вплив електромагнітного випромінювання від телефонної антени все ж впливає на мозок. Довготривалий ефект подібного впливу прорахувати куди важче – мобільники поширилися повсюдно порівняно недавно, і робити висновки про шкоду чи нешкідливості для здоров’я людини поки рано.

Багато вчених-медиків і нейрохірургів рекомендують тримати телефон подалі від голови, використовуючи для розмови гарнітуру.

Виявлення дослідниками з Національного інституту здоров’я зв’язку між випромінюванням телефону і мозковою активністю напевно викличе нову хвилю суперечок про вплив мобільників на здоров’я.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.