Новини науки. 14 лютого. Розроблено ідеальну поліцейську зброю, що викликає у людини больові відчуття, але не заподіює їй шкоди.

Вчені спробують зменшити розмір нової зброї

Установка, створена американською оборонною компанією Raytheon на кошти Національного інституту юстиції, отримала назву Assault Intervention Device – «Пристрій, що зупиняє насильство» (AID).

Пристрій випускає невидимі електромагнітні хвилі в міліметровому (НВЧ) діапазоні, які здатні проникати на 0,4 мм під людську шкіру на ділянці діаметром близько 12 см. Далекобійність поліцейської «мікрохвильовки» становить 30 метрів.

Відчуття, які відчувають від контакту з подібним променем, дуже неприємні: ті хто відчули стверджують, що вони нагадують дотик розпеченої праски або іншого гарячого предмету. Щоправда, «обстріл» триває не більше 3 секунд, після чого прилад автоматично відключається. Шкіра та внутрішні органи залишаються непошкодженими. Зате неприємно здивований мозок працює на повну котушку …

Зовні AID нагадує таку собі футуристичну гармату. Установка управляється джойстиком, а прицілюватися можна на екрані комп’ютера. Мабуть, основним недоліком AID є громіздкість: висота «знедіювача бунтів» – 2,3 метра.

Першими больові промені випробують на собі потенційні баламути, які відбувають термін покарання у в’язниці Pitchess Detention Center, що неподалік від Лос-Анджелеса. Якщо пристрій покаже себе, розробники, можливо, зроблять його більш компактним.

Джерело Власті нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.