Новини науки. 10 лютого. Напередодні Дня усіх закоханих вчені зробили сенсаційне відкриття: почуття закоханості дозволяє знизити кров’яний тиск, позбутися депресії і затягнути рани, пише The Washington Post.

Кохання змушує людей літати

Коментує Джуліанн Холт-Ланстад, ад’юнкт-професор психології в Університеті Бригама Янга:

“Відносини допомагають нам справлятися зі стресом. Партнер гарантує емоційну підтримку. Також люди на тлі подібного стану більше уваги приділяють профілактиці: тренувань, правильного харчування”.

А ось Артур Арон, психолог з Університету Стоні Брук в Нью-Йорку, спеціально сканував мозок людей, що знаходяться на різних стадіях закоханості, щоб зрозуміти, механізм впливу цього почуття на здоров’я людини. Це дозволило з’ясувати: закоханість приводила до викиду в мозку допаміну – нейротрансмітера, що впливає на задоволення і мотивацію. Те ж саме відбувається, якщо людина виграє багато грошей або приймає кокаїн.

Зокрема, Арон порівняв результати сканування 17 людей, які в середньому були в шлюбі 21 рік, з результатами 17 осіб, які лише нещодавно закохалися. У всіх учасників спостерігалася активізація системи допаміну, проте в мозку незаміжніх закоханих пар підсвічувалися зони, пов’язані з тривогою, напругою і нав’язливими ідеями.

Прості обійми і тримання за руку провокують виділення гомону окситоцину, понижуючого рівень стресових гормонів, вони знижують кров’яний тиск, покращують настрій і зменшують чутливість до болю, показала робота Університету Північної Кароліни. Співробітники ж Університету Огайо раніше довели: почуття закоханості прискорює затягування ран.

Тих людей, хто ще не закохався, Джуліанн Холт-Ланстад заспокоює: наявність сильного зв’язку з друзями і рідними компенсує відсутність відносин, збільшуючи шанси на виживання на 50%. А ось будучи відкинутю, людина може почати хворіти. Розлучення також негативно позначається на здоров’ї.

Джерело Тренд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.