Новини спорту. 5 лютого. Японія. Весняний басі, як називається чемпіонат Японії з сумо, який традиційно проходить в березні в місті Осака, відмінено через скандал з договірними зустрічами. Вперше за післявоєнну історію професійної японської боротьби не відбудеться один з шести щорічних турнірів за Кубок імператора Японії.

Цьогоріч в Японії не відбудуться весняні змагання з сумо

Турнір, у якому традиційно виступають провідні майстри одного з найпопулярнішого в країні східного сонця єдиноборств, в останній раз скасовувався в далекому 1946 році, коли на тлі розрухи після світової війни не вдалося зібрати для цього необхідних коштів. Тепер причина в іншому – як повідомили джерела в керівництві Японської асоціації сумо, кілька провідних сумоїстів запідозрені в тому, що боролися нечесно.

Як повідомляють Вести.Ru, скандал в японському професійному сумо виник після того, як правоохоронні органи країни зацікавилися вмістом текстових повідомлень на мобільних телефонах, які раніше були конфісковані в одного з борців і його тренера. У повідомленнях ті обговорювали можливість “продажу” результату майбутнього поєдинку за кілька сотень тисяч ієн. У поліції встановили коло підозрюваних у проведенні договірних матчів, в яке увійшли 11 борців і два тренери, і приступили до допитів. Троє з підозрюваних вже визнали свою провину.

Тим часом, японська преса вже знайшла підтвердження, що договірні матчі практикуються в професійному сумо досить давно. Так, один колишній борець на умовах анонімності розповів газеті “Майніті”, що йому ще три роки тому пропонували здати поєдинок за 200 тис. ієн (більше 2 тис. доларів за нинішнім курсом).

Скандал у професійному сумо викликав обурення у японської громадськості. Зокрема, прем’єр-міністр країни Наото Кан заявив, що проведення договірних матчів “ображає почуття всіх фанатів сумо, яке є справжнім національним видом спорту в Японії“.

Деякі оглядачі пов’язують виникнення корупційних скандалів в сумо зі зростанням популярності цього виду боротьби не тільки в Японії, але і у всьому світі. У професійній лізі сумо виступають не тільки корінні жителі країни, а й росіяни, грузини, монголи, вихідці з інших країн Азії, є навіть борець з Естонії.

Як вважають прихильники глибоких національних коренів, в результаті розширення географії в цьому виді спорту стали стиратися і межі моральності. Адже традиційно борці сумо були чи не напівбогами для публіки, але – майже ченцями в житті за борцівським килимом. А іноземні спортсмени, які їдуть до Японії насамперед за заробітком, підтримувати місцеві традиції не можуть і не хочуть. Не раз в скандальні ситуації потрапляли сумоїсти з Росії та Грузії. Втім, і корінних борців-японців сьогодні відрізняє значно більш прагматичний підхід до своєї кар’єри.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.