Новини України. 22 лютого. Генпрокуратура відреагувала на повідомлення про перешкоджання журналістській діяльності і зобов’язала прокурорів активізувати правозахисну роботу в цій сфері.

Генпрокуратура, ГПУ
ГПУ зобов'язала прокурорів активізувати правозахисну діяльність у ЗМІ

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Генеральної прокуратури України.

“Останнім часом у суспільстві широкого резонансу набули заяви представників засобів масової інформації щодо перешкоджання їх професійній діяльності та порушення свободи слова в Україні. Стурбованість з цього приводу висловили представники іноземних держав та міжнародних організацій”, – відзначають в ГПУ.

Прокуратура нагадала про звернення голови Національної спілки журналістів України Ігора Лубченка, який висловив стурбованість щодо неналежного фінансування та матеріального забезпечення деяких державних та комунальних ЗМІ.

“Оскільки, правозахисна діяльність органів прокуратури щодо захисту прав представників засобів масової інформації, пов’язаних із виконанням ними професійних обов’язків потребує посилення, керівництвом Генеральної прокуратури України відповідним листом зобов’язано прокурорів АР Крим, областей, міст Києва і Севастополя, військових прокурорів регіонів та Військово-Морських Сил України активізувати правозахисну діяльність органів прокуратури у цій сфері”, – йдеться в повідомленні.

Зокрема, вказано звернути особливу увагу на виконання органами державної влади та органами місцевого самоврядування ст. 6 Закону України “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів” щодо належного бюджетного фінансування засобів масової інформації.

Окрім цього, вивчати питання додержання Закону України “Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації” стосовно виділення коштів на висвітлення зазначеної діяльності, укладання із засобами масової інформації відповідних угод тощо, повідомили в Генпрокуратурі України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.