Новини України. 24 лютого. Правозахисники констатують ще більше погіршення ситуації з захистом прав і свобод громадян в Україні у 2010 році.

В українців забирають їхню свободу

Про це свідчать дані доповіді понад 40 правозахисних організацій “Права людини в Україні – 2009-2010”, оприлюднені в четвер і опубліковані на сайті Української гельсінської спілки з прав людини.

“Дії органів влади протягом 2010 року свідчать не про наміри змінити ситуацію на краще, а про згортання навіть тих позитивних процесів, що були, і появу нових тенденцій щодо порушень прав людини і проявів неповаги до них”, – повідомляють правозахисники.

Вони констатують, що майже жодної реакції органів влади та місцевого самоврядування на звернення громадськості, протести проти незаконних дій, заяви про порушення прав людини немає: “Вона просто їх ігнорує”.

Водночас, протестна активність наростає. “За перші 6 місяців 2010 року кількість мирних зібрань приблизно на 30% перевищує їхню кількість за весь 2009 рік. У другій половині 2010 року їх вочевидь було значно більше, ніж в першій”, – підрахували правозахисники.

“Керівництво держави мусить усвідомити, що силовий тиск на суспільство тільки призведе до більш гострих конфліктів. Проте, влада, навпаки, у другій половині 2010 року вдалася до відвертих політичних переслідувань”, – наголошують вони.

Правозахисники відносять до політичних переслідувань кримінальні справи проти учасників “підприємницького Майдану”, членів “Тризубу” та ВО “Свобода”, колишніх високопосадовців – Юрія Луценка та Євгена Корнійчука.

“Практично всіх громадських активістів, хто отримав адміністративні покарання за статтями 185 та/або 185-1 КУпАП (порушення порядку організації мирного зібрання) після проведення мирного зібрання, можна апріорі вважати жертвами політичних переслідувань!”, – зазначають фахівці.

За їхніми висновком, порушення свободи мирних зібрань у 2010 році були значно більшими, ніж за 2005-2009 роки разом.

“Помітно погіршилась ситуація зі свободою вираження поглядів. Було зафіксовано багато фактів замовчування або перекручення соціально-важливої інформації, маніпуляцій у новинах, поширення політичного провладного замовлення, опозиція мала менше доступу до ефіру”, – йдеться в повідомленні.

Також правозахисники констатують “переслідування та насильство проти журналістів, профспілкових та громадських активістів, правозахисників”, несправедливе правосуддя.

Крім того, правозахисники зафіксували, що протягом 2010 року порушень прав людини з боку МВС було значно більше, ніж в 2009 році, почастішали повідомлення про катування та інші форми незаконного насильства в органах внутрішніх справ.

Харківський інститут соцдосліджень і Харківська правозахисна група оцінюють кількість постраждалих у 2010 році від насильства у міліції у 780-790 тисяч (у 2009 році – 604 тис.).

Джерело УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.