Новини України. 28 лютого. 24 лютого Перший заступник Міністра Євген Суліма взяв участь у засіданні Асоціації ректорів педагогічних університетів Європи.

Євген Сулима

У засіданні, яке пройшло під головуванням Президента Асоціації, ректора Національного педагогічного університету імені Драгоманова Андрущенка, також взяли участь Президент Національної академії педагогічних наук України Кремень, ректори педагогічних та класичних університетів.

Основну увагу учасники засідання приділили проблемі розроблення нової концепції педагогічної освіти України та питанню завершення роботи над 25-томним виданням «Вища педагогічна освіта і наука в Україні: історія, сьогодення та перспективи розвитку».

Одним з пріоритетів має стати вивчення студентами-педагогами іноземних мов. Необхідно переглянути застарілі методики викладання у вищих навчальних закладах англійської, німецької та інших іноземних мов, розробити нові, запозичивши досвід з Європи.

Сьогодні постає нагальна потреба створити при університетах, які здійснюють підготовку вчителів, спільно з Національною академією педагогічних наук України наукові лабораторії з підготовки підручників для студентів, навально-методичної літератури, розроблення методик викладання іноземної мови, навчальних дисциплін професійного спрямування.

Увага учасників засідання зосереджувалася на необхідності у найближчій перспективі переглянути підходи до розроблення тестових завдань для відбору молоді до вступу на навчання до вищого навчального закладу, зокрема спрямувати ці тести саме на виявлення здібностей вступників, здатності їх навчатися, а не тільки вимірювати їхні знання. Особливо це важливо для молоді, яка бажає здобути професію вчителя.

За результати обговорення, з метою розроблення нової концепції педагогічної освіти, створено робочу групу.

Джерело Урядовий портал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.