Новини України. 2 лютого. В Україні майже ні в кого немає передумов для щасливої старості.

Пенсіонери
Люди похилого віку нещасливі в Україні

Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня. Україна» заявив директор Інституту геронтології імені Д. Чеботарьова Національної академії медичних наук України, член-кореспондент НАМН України Владислав Безруков.

“У когось є сім’я, але немає здоров’я, інші не скаржаться на самопочуття, але їх пригноблює матеріальне неблагополуччя, треті страждають від самотності. В Україні всього лише 1% літніх людей є практично здоровими. У цієї невеликої частини населення життя немає хронічних захворювань”, – зазначив Безруков.

За його словами, відсоток довгожителів (90 років і старше) у світі зростає швидше, ніж в Україні.

“Тенденції такі, що відсоток 80-літніх людей збільшується швидше, ніж всього населення, так само як відсоток 60-літніх. В Україні тих, кому 60 років і старше, – 22%, а, за прогнозами ООН, у 2050 році їх буде 38%”, – додав директор Інституту геронтології.

Він також зазначив, що ключовий момент тут – ставлення до людей похилого віку.

“Коли вчені шукали пояснення кавказького феномену довгожительства, прийшли до висновку, що один із секретів криється в тому, що там дуже шанобливо ставляться до своїх старих. У 60-ті роки минулого століття в Радянському Союзі проводилося дослідження, під час якого вивчалося і питання про ставлення до створення будинків-інтернатів для літніх людей. Саме на Кавказі всі говорили: “Це ганьба для родини, для всього роду, якщо ми віддамо рідну людину в будинок-інтернат”, – розповів науковець.

Владислав Безруков також повідомив, що той факт, що люди похилого віку відчувають себе зайвими в суспільстві, призводить до дуже сумних результатів – серед всіх суїцидів, 40% припадає на людей похилого віку.

“З цього сумного показника Україна знаходиться на одному з перших місць у світі”, – уточнив він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.