Новини світу. 12 лютого. Туреччина. Стамбульський суд виніс рішення про арешт 163 з 196 діючих і відставних військових, що проходять у справі про підготовку в 2003 році перевороту з метою повалення уряду прем’єр-міністра Тайіпа Ердогана.

В Туреччині заарештували 163 військових

У числі заарештованих фігурують колишній командувач ВМС Туреччини адмірал Озден Орнек, екс-головком ВПС генерал Ібрахім Фиртина, а також колишній командувач першої польової армії генерал Четін Доган.

Розгляд у справі про підготовку перевороту, який отримав назву “План Кувалда”, прокуратура Стамбула почала після публікації в січні 2010 року малотиражною газетою “Тараф” серії скандальних матеріалів. У них стверджувалося, що впливова в Туреччині армія, яка тричі з 1960 року здійснювала перевороти, підготувала план з організації вибухів в мечетях Стамбулу і введення надзвичайного стану.

У матеріалах справи близько тисячі сторінок. З них випливало, що план перевороту був підготовлений у штабі першої польової армії, розквартированої в Стамбулі, і його авторами є колишній в 2003 році командувач цієї армії Доган, а також екс-головкоми ВМС і ВПС Орнек і Фиртина. Спочатку в рамках розгляду було затримано 49 військових, у тому числі генерали, яким приписують підготовку змови. Однак з запереченням адвокатів вони були випущені на свободу.

Фігурантів справи будуть судити за статтями турецького КК “спроба усунення від влади уряду”, “підготовка перевороту”. Самі генерали називають судовий процес і рішення про їх арешт “правовим злочином”. Розслідування справи про змову, існування якої військові відкинули, загострило відносини між турецьким урядом та армією.

Джерело Подробиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.