Новини світу. 8 лютого. Туніс. Відео. У Тунісі, з якого і почалися заворушення на Близькому Сході, не припиняються масові заворушення.

В Тунісі продовжуються безлади

Щоб протистояти їм, міністерство оборони оголосило про мобілізацію військовослужбовців запасу, в тому числі відставних співробітників ВВС і ВМС. А от міністерство внутрішніх справ оголосило про звільнення в рядах поліції. Багато співробітників просто відмовляються виходити на роботу і стримувати демонстрантів.

Для стабілізації обстановки парламент країни вирішив делегувати свої повноваження тимчасовому президенту Фуаду Мебазаа. Нижня палата депутатів вже проголосувала за введення в Тунісі прямого президентського правління. У вівторок законопроект розглядатимуть у верхній палаті. Це дозволить главі держави самому приймати закони і не чекати їх схвалення в парламенті.

Голосування відбулося на тлі масової маніфестації з вимогою розпуску парламенту. Кілька сотень присутніх висловилися проти складу нижньої Палати депутатів, яка на 80 відсотків складається з представників колишньої правлячої партії Демократичне конституційне об’єднання (ДКО), якою керував екс-диктатор бен Алі.

Міністерство внутрішніх справ прийняло постанову про припинення діяльності ДКО в ім’я вищих інтересів і з метою припинення порушення законності. Проте поки ця партія залишається серйозною політичною силою, що зберегла свій основний кадровий склад і вплив на політичні процеси в країні. Із приблизно 10-мільйонного населення Тунісу в ДКО входило майже два мільйони людей.

Проти засилля у владі партії бен Алі виступають опозиція і численні маніфестанти. Прихильників бен Алі в ДКО підозрюють у “змові проти держави”, ескалації напруженості, підбурюванні до безладів, а також у проплачених з партійної каси зіткненнях екстремістів з поліцією, в яких тільки за минулі вихідні загинули щонайменше чотири людини, десятки отримали поранення.

Зараз тимчасовий кабінет працює над остаточним поверненням в країну конституційного порядку з прицілом на проведення позачергових парламентських і президентських виборів, які відбудуться тут не пізніше, ніж через 6 місяців.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.