Новини технологій. 1 лютого. Вільні IP-адреси, призначені для роботи пристроїв у мережі Інтернет, закінчуються, що робить все більш очевидним необхідність переходу на нову систему їх розподілу, який ускладнений як відсутністю у власників сайтів обладнання для відображення контенту під новими адресами, так і відсутністю в користувачів пристроїв які розпізнають нові адреси.

інтернет
В світі закінчуються ІР-адреси

Як пише газета The Wall Street Journal, існуюча система присвоєння інтернет-адрес, так звана IPv4 (Internet protocol version 4), використовує числові комбінації, наприклад, користувач, який набрав у адресному рядку браузера www.facebook.com, насправді буде звертатися до комп’ютера з IP-адресою 66.220.149.32, і саме ці адреси тепер закінчуються.

IPv4, яка була створена в 1970-ті, припускала наявність близько 4,3 млрд адрес. За даними Американського реєстру інтернет-номерів (American Registry for Internet Numbers), кількість вільних IP-адрес скоротилося з 1 млрд в червні 2006 року до всього 117 млн у грудні минулого року.

Виною тому все більш активне використання пристроїв, що підключаються до мережі Internet, до яких належать не тільки комп’ютери і їм подібні пристрої, але і телевізори, мобільні телефони, ігрові консолі, камери зовнішнього спостереження, портативні датчики стану хворих, домашні ваги і багато іншого.

Нова система IPv6, створена більше 10 років тому, дозволить привласнити практично необмежену кількість адрес, а саме 340 помножити на 10 в 36-му степені.

Незважаючи на те, що нова система була розроблена досить давно в даний час, за даними Google, лише 0,25% користувачів заходять в Інтернет з використанням IPv6. Це означає, що нова адреса www.v6.facebook.com, або в новій буквено-числовий системі 2620:0:1 cfe: face: b00c: 0:0:3, у випадку негайного переходу на IPv6, виявиться недоступною для 99% користувачів сайту.

Процес переходу на нову систему, на думку експертів, нагадує одвічну проблему курки і яйця: ніхто не хоче пропонувати послуги за новою схемою в відсутність обладнання для доступу до них, при цьому ніхто не готовий розвивати інфраструктуру поки ще не існує попит.

Для заохочення переходу на нову систему найбільші світові інтернет-компанії, в тому числі Google, Facebook і Yahoo поступово оновлюють власне устаткування і програмне забезпечення, а також готуються провести перше тестове підключення до IPv6 вже в червні.

Провайдери послуг зв’язку, в тому числі американські AT & T і Verizon також прагнуть іти в ногу з часом, так Verizon заявив, що всі нові пристрої підключаються до мереж компанії з моменту запуску бездротових мереж четвертого покоління зможуть заходити в Інтернет з використанням обох адресних систем.

Джерело Деньги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.