Новини економіки. 10 лютого. США. Сьогодні в США вводиться в обіг нова 100-доларова купюра.

В США вводять нову купюру

Останній раз зміни в цю банкноту вносилися 14 років тому.

Тоді на 100-доларовому папірці з’явився новий портрет Бенджаміна Франкліна, а сама купюра “заграла” новими фарбами і квітами. В останні роки вносилися зміни в дизайн купюр номіналом в 5, 10, 20 і 50 доларів.

Тепер настала черга 100 доларів.

Колір фону нової банкноти – світло-блакитний. Її зовнішній вигляд зберіг свою головну впізнавану рису – портрет Франкліна.

До сьогоднішнього дня дизайн 100 доларів змінювався лише двічі – у 1928 і 1996 роках. За словами заступника директора Ради керуючих Федеральної резервної системи США Майкла Ламберта, кількість фальшивих доларів у світі становить 1 / 100 від одного відсотка всіх, щ знаходяться в обігу доларів. Це приблизно 890 мільярдів доларів. Оскільки 100-доларова банкнота зустрічається найбільш часто, фальшивомонетники воліють підробляти саме її.

Тому і з’явилися нові засоби захисту. Зокрема, синя смужка з 3-D голограмою, зображує дзвоник в чорнильниці. Знаходиться картинка з лицьового боку банкноти. При першому погляді її колір – мідний, але якщо нахилити купюру, то він зміниться на зелений. У результаті створюється ілюзія, що дзвіночок то з’являється в чорнильниці, то зникає з неї. Колір змінює і цифра “100” у правому верхньому куті на лицьовій стороні банкноти, яка під різними кутами нахилу веде себе як хамелеон, змінюючи мідний колір на зелений. Крім того, купюру захистили новими водяними знаками, які видно на просвіт і в променях ультрафіолетової лампи.

Джерело Подробиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.