Новини світу. 21 лютого. Іноземцям, які приїхали в КНДР на короткий час, з січня 2011 року перестали давати в оренду мобільні телефони, з яких можна зателефонувати за межі країни.

мобільний
Іноземцям в КНДР перестали видавати мобілки

Тепер таким правом володіють тільки іноземні громадяни, які перебувають у цій країні в тривалих відрядженнях. Про це повідомляє японське інформаційне агентство Кіодо, що посилається на розповіді туристів, які відвідували останнім часом КНДР.

За їхніми відомостями, рішення про введення нових обмежень було прийнято ще наприкінці 2010 року. Деякі експерти пояснюють його впливом масових заворушень на Близькому Сході, в яких велику роль зіграли мобільні засоби зв’язку. Зокрема, засоби масової інформації КНДР до цих пір нічого не повідомляли про повалення в Єгипті режиму Хосні Мубарака, який підтримував тісні відносини з Пхеньяном.

Згідно з чинними правилами, всі іноземці, які приїжджають в КНДР, включаючи дипломатів, зобов’язані здавати в аеропорту свої мобільні телефони. Отримати їх назад можна тільки при виїзді з країни.

Натомість іноземцям, до сих пір надавали право взяти в оренду інші телефони, прокатом яких займалася компанія, створена за участю єгипетської фірми мобільного зв’язку “Ораском Телеком”. З таких мобільних телефонів іноземці можуть дзвонити один одному і за кордон, проте з їх допомогою не можна зв’язатися з мобільними телефонами, які є у громадян КНДР. За даними експертів, таких налічується близько 600 тисяч. З внутрішніх мобільних телефонів, що знаходяться у розпорядженні громадян КНДР, телефонувати за кордон не можна.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.