Новини світу. 20 лютого. Китай. Невдачею закінчилися спроби невідомих організаторів провести 20 лютого демонстрації в 13 найбільших китайських містах і влаштовувати їх щонеділі. Спостерігачі не виключають, що реальні ініціатори демаршів можуть перебувати за межами материкового Китаю.

В Китаї провалилася спроба перевороту

Обстановку на центральній пекінській вулиці Ванфуцзін, де було намічено влаштувати одну з масових акцій протесту, зараз можна охарактеризувати як нормальну. Уздовж яскраво освітлених вітрин магазинів прогулюються городяни, туристи фотографуються в бронзових композиціях “Рикша” і “Перукар”. Проте численні поліцейські автомобілі з затемненим склом, зосереджені на прилеглих вулицях і в провулках, показують, що влада цілком серйозно сприйняла розміщений напередодні в Інтернеті заклик до “жасминової революції” (так називають події, що відбулися в Тунісі 7 листопада 1987, коли був зміщений перший президент країни Хабіб Бургиба) в Китаї.

Поліцейські наряди контролюють також підходи до площі Тяньаньмень, комплексу будівель міністерств громадської і державної безпеки, Будинку народних зборів (парламенту). Крім поліцейських у формі помітні агенти в цивільному.

Загадкові організатори пропонували висувати вимоги “їжі, роботи, житла, справедливості, забезпечення демократичних прав”, тобто розрахунок робився на широке коло незадоволених. Протестний потенціал в Китаї досить великий: чимало китайців незадоволені корупцією у владних структурах, високими цінами на житло в містах, безправним становищем “мігрантів” – робочої сили із сільських районів. Нерідкісні протести проти примусового знесення житла та захоплення земельних наділів, трудові конфлікти. Протестуючі вдаються до різних дій – від демонстрацій і блокування доріг до самоспалення. Перед Святом весни з деякими скаржниками зустрівся прем’єр Держради КНР Вень Цзябао, а газета “Женьмінь жибао” закликала чиновників проявляти більше уваги до тих, хто намагається донести свої проблеми до центральної влади.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.