Новини світу. 1 лютого. Єгипет. Центральна площа Єгипту Тахрір заповнена людьми.

Єгиптяни йдуть до кінця

На центральній площі Тахрір зібралися більше мільйона осіб, вимагаючи відставки президента Єгипту Хосні Мубарака.

Демонстранти мають намір пройти “маршем мільйонів” від площі Тахрір повз будівлі телебачення до президентського палацу.

По маршруту ходи багато солдатів і танків, однак військові ведуть себе стримано. Вони сформували живий щит навколо протестуючих на площі Тахрір. Укріплені блокпости створені на всіх підходах до площі, а також на мостах через річку Ніл. Солдати перевіряють демонстантів, які підходять на площу, на наявність зброї.

Військові також поширюють листівки з закликом до спокою і дотримання порядку. Серед демонстрантів знаходяться також співробітники спецслужб, які розповідають громадянам про можливі провокації.

Багато демонстрантів у вівторок прийшли на Тахрір з маленькими дітьми, щоб наголосити на мирному характері цієї акції. Настрій у всіх піднесений, люди в основному посміхаються і налаштовані оптимістично.

Представники правлячої в Єгипті Національно-демократичної партії (НДП) організували альтернативну акцію на підтримку режиму і президента Хосні Мубарака.

Близько 100 осіб розгорнули плакати на підтримку чинної влади прямо серед учасників антипрезидентського маршу на центральній площі Каїра.

“Ми за реформи, але проти руйнувань”, – скандують захисники президента.

Відразу після того, як демонстранти з боку НДП заявили про свою позицію, на них з критикою накинулися учасники антипрезидентської акції. Поки протистояння носить словесний характер, але обстановка загострюється.

Тим часом опозиція Єгипту сьогодні сформувала єдиний Національний фронт. Про це повідомили представники найстарішої єгипетської опозиційної партії “Вафд” в ефірі міжарабського телеканалу “Аль-Джазіра”.

Поряд з відставкою президента Єгипту Хосні Мубарака об’єднана опозиція вимагає внести кардинальні зміни до конституції і змінити політичне керівництво країни.

Виступаючи в ефірі іншого міжарабського телеканалу “Аль-Арабійя”, один з впливових єгипетських опозиціонерів Мухаммед ель-Барадей заявив: “Хосні Мубарак має піти до п’ятниці”.

“П’ятниця повинна отримати найменування “Дня, коли він піде”, – заявив він.

США, Китай, Японія і Австралія евакуюють туристів з Єгипту. МЗС України визнав курорти Єгипту небезпечними для життя.

Джерело Точка.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.