Новини сівту. 5 лютого. Іспанія. Іспанські ув’язнені оголосили полювання на мусульман у в’язниці Вальдеморо (Centro Penitenciario Madrid III de Valdemoro).

В'язні відчувають міжрасовий дискомфорт

Лідер білих ще в 2008 році порізав заточкою в’язня з блоку 11-S. У в’язниці сталося кілька бійок, і сутичок, але тюремне керівництво все заперечує.

Угруповання іспанців в останній місяць розв’язало агресивну кампанію проти мусульман, у в’язниці Вальдеморо (Мадрид III).

Так, тільки за останні 15 діб стало відомо про ряд бійок, нападів з холодною зброєю. Зокрема лідер ксенофобів власноруч завдав кілька ударів ножем мусульманину в обличчя і шию. Інформації отримана з доповіді офіцерів охорони в’язниці – ACAIP.

З криком «давай, давай вб’ємо їх усіх» – 15 січня 2011 у дворі в’язниці іспанець накинувся на мусульманина. Через кілька секунд ще чотири ув’язнених приєдналися до побиття. Жертва, у важкому стані, терміново госпіталізована в лікарню.

Коли мусульмани спробували прийти на допомогу своєму одновірцю, то їх спіткала доля жертви, троє постраждалих побиті настільки сильно, що тюремна лікарня не в стані забезпечити належне лікування.

Адміністрація в’язниці заявляє, що кампанія переслідувань і насильства «не буде терпітися», і пояснюють сутички внутрішніми конфліктами серед ув’язнених.

На наступний день, 16 січня, зафіксовано ще один інцидент, але без серйозних наслідків.

Ув’язнені зачинщики переведені в умови суворої ізоляції. Департамент в’язниці Вальдеморо вирішив розділити конфліктних засуджених, так чинять з членами ЕТА. Так ізольовані семеро іспанців з IV модуля (блок, сектор), у яких були три сутички з вихідцями з Магріба, минулого тижня.

У IV модулі 70 одиночних камер, але «всього лише 40 ув’язнених – католики», говориться у звіті адміністрації.

Деякі з білих в’язнів набивають собі татуювання зі свастикою, і сповідують ультра праву ідеологію, і будують свої відносини з сусідами по модулю виходячи з позиції білої переваги.

Побиття магрібців, за словами офіцерів охорони, призвело до ранкового побоїща у дворі в’язниці, де ув’язнені навіть переламали всі стільці і столи, поки їх не втихомирив персонал, розділивши на дві групи.

Незважаючи на заходи охорони сутички, відновилися після обіду. Звільнений з карцеру зачинщик заворушень, без слів, атакував з ножем мусульманина і завдав ударів в область шиї і очей. Судячи з усього, цей іспанець несе відповідальність за першу поножовщину, коли мусульманинові вирізали око, у присутності директора в’язниці.

«Ми всі чудово знаємо, що каталізатор ненависті – ватажок мусульман Саїд Хедаді, який відбуває покарання у в’язниці з квітня 2008 за акцію 11 вересня в Нью-Йорку, його вже раз штрикнули ножем» – стверджують офіційні документи ACAIP. У звітах адміністрації говориться про «небезпеку, яку несуть члени агресивних банд і необхідності їх ізолювати».

Однак директор в’язниці пізніше оголосив що «передбачуваний інспіратор агресії був перевезений у в’язницю Сото-Де-Реал (Soto de Real) в 2009 році, і не міг бути присутнім у бійках».

«Ми не припинимо хвилю насильства. Навіть якщо ви посадите всіх у спец-блок»- заявили члени угрупувань, після сплеску насильства, тюремній адміністрації в неділю вранці. Інциденти, швидше за все, повторяться в майбутньому. Кількома днями раніше, один ув’язнений був переведений з небезпечного модуля через прояви ненависті по відношенню до мусульман.

ACAIP буде вживати заходів з ізоляції агресивних в’язнів, що викликають конфлікт між двома групами (іспанці vs мусульмани) – від їх ксенофобських атак і боротьби за контроль над тюремним двором страждає все населення в переповненій в’язниці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.