Новини світу. 7 лютого. Греція. Новий раунд страйків проти політики уряду щодо скорочення витрат починається в понеділок в Греції, страйкувати будуть лікарі, фармацевти, працівники транспорту і фермери.

страйк Греція
Греція знову страйкує

Про це повідомляє РІА Новини.

Лікарі, що працюють на найбільший державний фонд медичного страхування IKA, страйкують вже тиждень і не мають наміру приймати пацієнтів як мінімум до 11 лютого. Уряд має намір почати в понеділок роздачу пацієнтам спеціальних талонів, щоб ті могли потрапити на прийом до інших лікарів, що мають контракти з державою. Також страйкують лікарі в лікарнях, незадоволені планами уряду позбавити їх низки привілеїв.

Фармацевти, які за останні два тижні не працювали майже всі дні, мають намір продовжити страйки як мінімум до середи, 9 лютого. Власники та працівники аптек незадоволені планами уряду скасувати низку обмежень на роботу в цій професії. Ці обмеження захищають працівників від конкуренції, але лягають додатковим тягарем на платників податків у вигляді завищених цін на ліки.

Афінський транспорт, який страйкує вже третій місяць, оголосив про те, що страйки почнуться з понеділка з новою силою. У понеділок і вівторок на 4-5 годин буде зупинятися афінське метро та автобуси. Влада має намір встановити стелю для зарплат в транспортному секторі і скоротити державні дотації транспортним компаніям. У зв’язку з цим з початку лютого вартість проїзду в громадському транспорті зросла на 20-40%.

Міністр транспорту Дімітріс Реппас заявив у неділю, що влада не має наміру втручатися в проведення страйків і сподіваються, що двомісячні незручності не викличуть невдоволення пасажирів.

Нарешті, фермери готуються блокувати в понеділок дороги та прикордонні переходи на кордоні з Болгарією, вимагаючи від влади субсидій. Два роки тому тактика блокади доріг по всій країні дозволила фермерам добитися обіцянок виплат у розмірі 500 мільйонів євро. Однак з тих пір в країні змінився уряд, а Греція опинилася в кроці від дефолту, від якого її врятували лише кредити ЄС і МВФ. Тепер кредитори пильно стежать за витратами уряду, і представники кабінету міністрів уже заявили, що цього разу фермери не доб’ються додаткових субсидій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.