Новини світу. 24 лютого. Естонія. Естонські виборці в четвер починають електронне голосування на виборах до парламенту, які відбудуться 6 березня, Естонія також стане першою країною в світі, де виборці зможуть голосувати по мобільному телефону, повідомляють в Республіканській виборчій комісії (VVK).

мобільні телефони
В Естонії голосуватимуть за допомогою мобілок та інтернету

Голосування розпочнеться вранці в четвер і завершиться ввечері 2 березня. Його результати стануть відомі після завершення парламентських виборів 6 березня.

Для участі в електронному голосуванні через комп’ютер виборець повинен мати спеціальну ідентифікаційну картку (ID-карту), яка засвідчує вашу особу нарівні з паспортом. Необхідно також мати пристрій, що зчитує ID-карти і завантажити спеціальну програму “додаток виборця” з сайту VVK.

Після входу в систему виборів, вона перевіряє, чи не проголосував виборець раніше, і завантажує списки кандидатів виборчого округу за місцем проживання голосуючого. Після чого слід вибрати потрібне прізвище і проголосувати за свого кандидата.

Парламентські вибори 6 березня в Естонії також стануть першими в світі, на яких виборці отримають можливість проголосувати по мобільному телефону. Парламент країни в 2008 році прийняв відповідні поправки до закону про вибори, які вступають в силу в цьому році.

На думку законодавців, голосування за допомогою мобільного телефону збільшить активність виборців і надасть їм додаткові зручності.

При голосуванні за допомогою мобільного телефону також необхідна наявність комп’ютера. Роль ідентифікаційної карти буде грати SIM-картка телефону, а прочитуючим пристроєм буде служити сам телефон. Активізувати мобільну ідентифікацію необхідно на сайті Департаменту поліції і прикордонної охорони Естонії.

Згідно з проведеним фахівцями аналізу безпеки, використання SIM-карти так само безпечно, як використання ID-картки.

Вібір, зроблений електронним чином, можна змінити, проголосувавши знову до 6 березня. У цьому випадку буде врахований останній голос.

Якщо виборець також проголосував на виборчій дільниці в період дострокового голосування з 28 лютого по 2 березня, тоді його електронний голос анулюється і враховується голос, відданий “на папері”. У день виборів – 6 березня – електронний голос не можна ні змінити, ні скасувати.

За інтернет-голосуванням на виборах до парламенту буде стежити нещодавно створена організація “Кіберкайтселійт”, що об’єднує фахівців у області інформтехнологій.

“Кіберкайтселійт” – підрозділ, який входить до структури Міноборони воєнізованого ополчення “Кайтселііт” (“Союз оборони”) – буде стежити за трафіком на виборчому сайті і при виявленні підозрілої активності сповістить про це виборчком, повідомив глава Республіканської виборчої комісії Хейкі Сібуль.

Вперше можливість віддати свій голос електронним шляхом була випробувана в Естонії на виборах до місцевих органів влади в 2005 році, тоді нововведенням скористалися понад 9,3 тисячі осіб.

У 2007 році на виборах до парламенту через комп’ютер проголосували вже 30,2 тисячі чоловік, в 2009 на виборах до Європарламенту – 58, 6 тисячі. У тому ж році на місцевих виборах в інтернеті голосували вже 104,4 тисячі чоловік. Таким чином, за чотири роки кількість голосуючих електронним шляхом збільшилася більш ніж у десять разів.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.