Новини світу. 10 лютого. Таїланд. У семи з 50 округів Бангкока введено особливий режим для протидії «жовтим сорочкам» – активістам Народного альянсу за демократію, які вимагають відставки прем’єр-міністра Апхісіта Ветчачіви.

В Таїланді знову нестабільно

Особливий режим буде діяти з 9 по 23 лютого. На території особливого режиму буде заборонено проведення демонстрацій. Передбачається, що ця міра зможе захистити райони столиці Таїланду, де розташовані магазини, урядові будівлі і інші важливі об’єкти, від виступів «жовтих сорочок».

Раніше Народний альянс за демократію пригрозив проведенням в Бангкоку масових акцій протесту у разі, якщо прем’єр-міністр не залишить свій пост. Виступи були призначені на п’ятницю, 11 лютого, проте місце їх проведення не уточнювалося.

Приводом для невдоволення активістів стали дії уряду з вирішення територіального конфлікту з Камбоджею, який призвів до збройного зіткнення. Суперечка стосується індуїстського храму XI століття Преа Віхеа, який офіційно розташовується в Камбоджі, тоді як вхід в нього знаходиться на території Таїланду. Народний альянс за демократію вимагає, щоб Таїланд розірвав угоду про передачу храму Камбоджі.

Нагадаємо, що режим надзвичайного стану, введений у відповідь на масові антиурядові виступи “червоних сорочок” діяв понад півроку і був скасований лише півтора місяця тому.

Джерело НР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.