Новини світу. 6 лютого. Каїр. Жодна мумія, що знаходиться в експозиції знаменитого на весь світ Каїрського музею не постраждала в результаті нападу мародерів.

національний музей, Каїр
70 експонатів каїрського музею пошкодили, але мумії "вижили"

Про це заявив держміністр уряду Єгипту у справах старожитностей Захі Хавас.

Хавас зазначив, що під час нападу на музей, вчиненого 28 січня цього року під час масових заворушень в єгипетській столиці, зловмисники все ж пошкодили близько 70-ти експонатів музею, які тепер підлягають реставрації. Раніше в ЗМІ з’явилася інформація, що мародери знищили дві мумії.

“Злочинці пошкодили не мумії, а два черепи, які перебували під час нападу в лабораторії музею”, – сказав Хавас.

Він також додав, що в даний час в музеї вже відновлені всі розбиті мародерами вітрини.

“Зараз в музеї все відновлено, все нормально”, – цитують держміністра єгипетські ЗМІ.

Каїрський музей розташований на площі Тахрір у Каїрі, яка стала в останні два тижні ареною протистояння влади і опозиції Єгипту. На музей напали 28 січня, коли на Тахрір почалися заворушення. Будівлю також неодноразово закидали пляшками із запальною сумішшю і каменями в наступні дні зіткнень, поруч горіли автомашини, будувалися барикади. В даний час охорону музею здійснює армія Єгипту.

В експозиції Каїрського музею представлені тисячі безцінних експонатів, у тому числі ті, що належать до найбільш цікавої для туристів епохи фараонів Стародавнього Єгипту. Серед найбільш знаменитих пам’яток Каїрського музею можна назвати скарби з гробниці фараона Тутанхамона, а також зал давньоєгипетських мумій.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.