Новини політики. 12 лютого. У результаті адміністративної реформи уряд може остаточно втратити свій конституційний статус найвищого органу виконавчої влади.

Уряд добровільно обрізає свої права

Про це в статті для «Дзеркала тижня. Україна» пишуть експерти Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко та Віктор Тимощук.

На думку авторів, це проявляється в тому, що всі органи виконавчої влади через установчі повноваження (тобто повноваження, пов’язані із створенням, реорганізацією, ліквідацією органів, визначенням сфер їх відповідальності і т.д.) і кадрові повноваження (щодо призначення та звільнення керівників та їх заступників) відтепер стають залежними тільки від глави держави.

«Вже сьогодні помітно, що уряд втратив будь-які ознаки органу, що формує державну політику, перетворившись у філію адміністрації президента з виконання непопулярної роботи. При цьому уряд і його члени позбавлені будь-яких дієвих правових інструментів впливу на інші органи виконавчої влади. Міністри навіть щодо своїх заступників мають тільки право на “пропозицію» прем’єр-міністру, а при звільненні цих заступників президент взагалі керується лише власним розсудом”, – відзначають експерти.

Вони відзначають також, що поправками до закону “Про Кабінет міністрів України” пропонується позбавити прем’єр-міністра права ініціювати зміни у складі Кабміну. “Членів уряду чомусь таке становище влаштовує (мабуть, на урядових посадах їх приваблює не можливість реалізувати реформи, а щось інше), і вони слухняно погоджуються на “обрізання” власних повноважень”, – підкреслюють автори.

Нагадаємо, 2 лютого в парламенті були зареєстровані президентські законопроекти “Про центральні органи виконавчої влади” (№ 8055) і зміни в закон “Про Кабінет міністрів України” (№ 8056).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.