Новини економіки. 18 лютого. Більше половини жителів України – 51%, боїться настання світової продовольчої кризи і 50% вважає, що вона загрожує України.

супермаркет, харчі, продукти, магазин
Українці бояться підняття цін

Про це свідчать дані опитування, оприлюдненого компанією Research & Branding Group у п’ятницю, 18 лютого, передає УП.

У більшості українців «продовольча криза» асоціюється зі зростанням цін на основні продукти харчування – 73%, а також з явищами, що провокують зростання цін: дефіцитом – 25%, і ажіотажним попитом на основні продукти харчування – 18%, перебоями з продовольчим постачанням – 13%.

Найбільш ймовірними проявами продовольчої кризи в Україні більшість респондентів вважають зростання цін на основні продукти харчування – 80%, ажіотажний попит – 22% і дефіцит – 20%, основних продуктів харчування.

Основними можливими причинами виникнення світової продовольчої кризи, на думку жителів України є зміни клімату та пов’язані з ними природні аномалії і катаклізми – 37%, цінова політика великих світових корпорацій – 32%, зростання цін на добрива і паливо -22%.

У разі істотного зростання цін на звичні продукти харчування для українців характерні наступні моделі поведінки: максимальне забезпечення продовольством власного виробництва – 30%, повний – 27%, або частковий – 22%, перехід на більш дешеві продукти харчування, збереження структури споживання при одночасному скороченні обсягів – 20%.

Незважаючи на те, що українці серйозно сприймають загрозу продовольчої кризи, на сьогоднішній день більшість жителів країни – 69%, не роблять запасів продуктів на «чорний день».

Збір інформації проводився методом особистого інтерв’ю в 24-х областях України і АР Крим.

Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання, статтю і віком.

Обсяг вибіркової сукупності склав 2078 чоловік. Очікувана середня помилка вибірки складає + -2,2%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.