Новини світу. 17 лютого. Українські земляцтва створили оргкомітет зі створення нової національно-культурної автономії українців у РФ, повідомив голова Ради земляцтв України в Москві Вадим Соловйов.

Україна, Росія, прапори
В Росії створять нову автономію українців

“На останньому засіданні Ради земляцтв ми прийняли рішення про те, що ми активно включаємося в роботу зі створення культурної автономії”, – сказав Соловйов, виступаючи під час телемосту “Москва-Київ”, присвяченого проблемам співвітчизників до РФ і на Україну.

За його словами, до оргкомітету увійшли 13 осіб, і в справі створення нової автономії земляцтва співпрацюють з усіма українськими громадськими організаціями. Що до закриття старої національно-культурної автономії, то, зазначив Соловйов, ситуацію надмірно політизують, повідомляє РИА Новости – організатор телемосту.

“Це зайве політизоване питання, причому, не виключаю, що з вини самої національно-культурної автономії”, – сказав він, додавши, що не сумнівається в тому, що Верховний суд РФ приймав законне рішення.

“Чи є в цій справі другий, третій план, з цього приводу у кожного з нас може бути своя думка. Але факт залишається фактом – порушення організацією були допущені, і рішення Верховного суду побудовано на чинному законодавстві”, – сказав Соловйов.

Він також повідомив, що українські земляцтва не були пов’язані з колишньою національно-культурною автономією саме через надмірне політизування її діяльності, принаймні, з боку деяких посадових осіб автономії.

“Допускалися виступи відверто політичного змісту, я не в праві давати їм оцінку, в кожного свої політичні погляди можуть бути, але я глибоко впевнений, що якщо ми створюємо національно-культурну автономію на підставі закону, а в законі чітко прописані цілі і завдання національної автономії, то нам потрібно залишатися в правовому полі і займатися тими завданнями, які у законі прописані… Зараз ми хочемо піти саме таким шляхом”, – резюмував Соловйов.

Верховний суд РФ в кінці січня 2011 визнав законною ліквідацію Федеральної національно-культурної автономії українців Росії, виявивши в її діяльності порушення закону “Про громадські організації”. За даними Мін’юсту РФ, організація допускала “неодноразові та грубі порушення чинного законодавства РФ”. Це викликало різку критику з боку українських опозиційних партій, зокрема заявлялося, що це спланований жорсткий наступ на українство.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.