Новини України. 10 лютого. Українці стали менше вмирати від алкоголізму.

Вас попереджали, що алкоголь призводить до негативних наслідків

Про це заявила в ході засідання круглого столу в Києві директор Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України Елла Лібанова.

«Смертність в Україні з 2008 року почала помітно знижуватися. І щорічно приблизно на 10%. На даний момент цей показник становить близько 15 чоловік на тисячу населення. Це все одно високий показник, тому смертність все одно перевищує народжуваність, як і в попередні роки », – сказала вона.

Лібанова зазначила, що «в першу чергу, ми констатуємо зниження смертності, враховуючи зменшення кількості загиблих від алкогольної залежності, супутніх захворювань, таких як, цироз печінки і алкогольний психоз».

«Поки що важко сказати, чи менше стали пити українці, або ж просто покоління, яке зловживало алкоголем, вже просто вимерло … У той же час, ми не можемо говорити про зниження смертності від СНІДу. Кількість померлих від новоутворень також знизилася, однак це не говорить про те, що зменшилася кількість хворих на рак. Просто це говорить про виявлення таких захворювань на ранніх стадіях», – сказала вона.

У свою чергу репродуктолог, директор клініки репродуктивної медицини «Неомед» Наталія Данкович додала, що однією з головних проблем демографічної ситуації України залишається низька народжуваність:

«Смертність все одно перевищує народжуваність. І офіційно 50 тис. пар заявили про те, що не можуть мати дітей. Хоча реальна статистика набагато більша. При цьому, ті, хто може народжувати другу і третю дитину, відмовляються від цього через матеріальний стан і неможливість забезпечити існування сім’ї. А допомога держави просто не покриває всі витрати, адже за мінімальними мірками потрібно як мінімум 30 тис. гривень для забезпечення перших потреб дитини», – сказала вона.

Данкович вважає, що потрібно враховувати такі поняття, як материнська смертність і смертність новонароджених. Так, не дивлячись на те, що кількість смертей матерів зменшується з кожним роком, цей показник все одно насторожує. Також, не дивлячись на зменшення кількості абортів з 2002 до 2011 року вдвічі, цей показник все одно перевищує європейський.

При цьому на думку директора Інституту репродуктивної медицини, віце-президента Української асоціації репродуктивної медицини Федора Дахна, «ситуація з народжуваністю в Україні не така вже й погана».

«Адже ми бачимо аналогічну демографічна кризу в усіх розвинених країнах Європи, а також у США. У той час, як в Індії, Китаї ми бачимо іншу проблему – перенаселення. Тому необхідно звертати увагу на забезпечення реабілітації репродуктивної функції. Адже за статистикою кожна п’ята українка в репродуктивному віці не має дітей. А це 20% всіх жінок. Тому в України є хороші перспективи в цьому плані за умови належної державної підтримки », – уклав він.

Джерело НР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.