Новини України. 4 лютого. Директор Національного інституту стратегічних досліджень при Адміністрації президента України Андрій Єрмолаєв вважає, що Україні вже пережила свої соціальні хвилювання і бунти.

Андрій Єрмолаєв
Єрмолаєв: в Україні малоймовірний варіант Тунісу чи Єгипту

«Я вважаю, що найближчим часом Україна не буде знаходитися в ланцюжку подій, що відбуваються в Північній Африці. По-перше, є очікування змін і занижене очікування швидких якісних змін, оскільки ми переживаємо розчарування і занепад. Ми зустріли кризу в умовах реально низьких показників економіки і соціальних стандартів, на відміну, наприклад, від Тунісу, що динамічно розвивався і щодо рівноважного Єгипту. По-друге, очікування змін пов’язано зі зміною влади в 2010 році. І, незважаючи на критичність ситуації і плаваючу соціологію підтримки, я думаю, що ресурс очікувань в України зберігається», – заявив Єрмолаєв.

На його думку, тип заворушень, притаманний у даний час країнам Північної Африки, Україна вже пережила в 2004 році – це “Помаранчева революція”.

“В умовах рівноваги, яка була до середини 2000-х років, соціальні бунти були рідкістю. Зараз, коли рівновагу порушено і всі держави переживають свої внутрішні кризи, починаються соціальні хвилювання. У них є одне спільне – низький рівень самоорганізації і бунтарський характер. Політичне підґрунтя при цьому може бути різним – релігійним, ідеологічним, партійним, соціально-економічним. Тому тут емпіричні методи політології не працюють. Навіть якщо ми порівняємо події в Тунісі та Єгипті. Але є загальний тренд: на відміну від потрясінь початку ХХ століття, це не класові конфлікти, а масові. У них залучаються представники різних груп населення, навіть еліти. Політичний порядок з’являється на другому етапі і часто є принесеним. Чи то ззовні взагалі, чи то ззовні з точки зору місцевого політичного процесу. Хвилювання і бунти, як правило, завершуються обіцянкою чи введенням стандартів, які очікувалися в цьому суспільстві. Тому максимум, чим вони закінчуються, це зміна режиму без зміни системи”, – відзначив Єрмолаєв коментарі “Дзеркалу тижня“.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.