Новини України. 9 лютого. Україні поки не вдалося отримати згоди місії Міжнародного валютного фонду на відстрочку підвищення цін на газ для населення на 50%, заявив прем’єр-міністр України Микола Азаров.

Микола Азаров
Подорожчання газу на 50% не уникнути - Азаров

Підвищення цін на газ для населення спочатку заплановано на квітень і передбачено програмою співпраці з МВФ.

“Ми доводимо, що в цьому році немає необхідності і економічного сенсу одномоментно різко підвищувати тарифи, ми наполягаємо на поетапній зміні тарифів у 2011 році відповідно до реалій ринку”, – сказав Азаров на засіданні уряду в середу.

МВФ наполягає на жорстких підходах до бюджетно-фіскальної політики. З іншого боку, у нас є своє бачення”, – продовжив прем’єр.

Чергова місія фонду з 1 по 11 лютого проводить у Києві переговори про виконання владою України зобов’язань з реформування економіки, взятих у рамках програми stand-by, за підсумками яких буде ухвалено рішення про можливість виділення країні третього траншу, розмір якого може скласти $1,5 – 1,6 мільярда.

У серпні минулого року Україна вже підвищила тарифи на газ для населення і комунальної енергетики на 50%, що призвело до подорожчання інших послуг на споживчому ринку та зростання цін на продовольчі товари.

Азаров сказав, що з другим підвищенням необхідно почекати, “щоб не зірвати зростання економіки, який намітився, не знизити купівельну спроможність населення”.

Прем’єр назвав переговори жорсткими, але сказав, що Україні не обійтися поки без кредитів фонду.

“Фінансові ресурси МВФ в умовах невизначеності на зовнішніх ринках – це надзвичайно важливий фактор стабільності фінансової ситуації в країні. Всі члени уряду, які беруть участь у переговорах, повинні виходити з балансу двох названих сторін справи”, – сказав Микола Азаров.

Comments

  1. Нехай той Азаров разом зі своєю позикою іде на .уй!!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.