Новини України. 13 лютого. Україна планує провести закупівлі вершкового масла в Білорусі та гречки – у Китаї.

гречкає
Гречка дорожчає, тому що її мало посадили, вважають у міністерстві торгівлі

Про це повідомив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Вадим Копилов в інтерв’ю “Дзеркалу тижня. Україна”.

“Є домовленість з Білоруссю про ввезення в найближчі місяці 15 тисяч тонн вершкового масла”, – сказав він.

“Насправді світовий ринок продовольства викликає стурбованість: ростуть ціни на пшеницю, білий цукор, цукор-сирець, іншу продукцію. Дефіцит проглядається і прогнози такі, що з року в рік він може збільшуватися. На сьогоднішній день це непроста сфера”, – зазначив він.

“А в країнах, які перебувають у стані змін, в молодих країнах, таких як Україна, доводиться більше уваги приділяти коливанням як на зовнішньому ринку, так і у себе. І приводи постійно знаходяться. Взяти ту ж гречку – ціни на неї тільки в січні нинішнього року виросли в Україну на 21,3%. А всього з початку минулого року – на 200%. Основна причина: мало посіяли в минулому році “, – повідомив заступник міністра.

Гречка є традиційно споживаним продуктом в трьох країнах: Росії, України та Білорусі. Китай – ще один виробник гречки, на 90% кормової. Домовленість з Китаєм є, зараз ведуться переговори, щоб закупити продовольчу, якісну гречку. Хоча її споживання в Україні – 2,9 кілограма на рік на людину. Тобто це не є таким ключовим, життєво важливим продукт. Але – традиційний”, – сказав Копилов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.