Новини України. 17 лютого. Генеральний штаб Збройних Сил припускає участь ЗС Росії в міжнародних навчаннях на території України “Сі Бриз” та “Репід Трайдент”.

армія, військові навчання "Сі Бриз"
Росія може взяти участь в "Сі Бриз" разом з Грузією, США та іншими

Про це сказано в повідомленні прес-служби Міністерства оборони.

Відповідно до нього, у середу відбулася зустріч начальника Генштабу Григорія Педченка з аташе з питань оборони при посольстві Росії в Україні генерал-майором Віктором Воротягіним.

“Ще одним напрямком спільної роботи може стати участь Збройних Сил Російської Федерації в міжнародних навчаннях, які проводять на території України: “Сі Бриз”, “Репід Трайдент” і так далі”, – зазначив Педченко.

Крім того, він впевнений у подальшому розвитку відносин між ЗС України та Росії в сфері прикордонного співробітництва.

У свою чергу Воротягін підтвердив позицію російської сторони, спрямовану на розвиток плідного співробітництва з Україною у військовій сфері.

Він також підтримав пропозицію Григорія Педченка щодо розвитку прикордонного співробітництва.

У свою чергу начальник Генштабу української армії зазначив, що в 2010 році українським і російським військовим удалося успішно провести близько 40 заходів двостороннього військового співробітництва.

З його слів, на 2011 рік заплановано більш ніж 80 таких спільних заходів.

“Думаю, що всі ці заходи нам вдасться виконати. У тому числі провести спільні україно-російсько-білоруські навчання “Козацький степ” на полігоні Широкий лан у Миколаївській області, – підкреслив він.

Зі слів Педченка, сьогодні можливий розвиток двостороннього співробітництва не тільки в обміні досвідом на рівні генеральних штабів, видів і родів збройних сил, але й у сфері практичної роботи на рівні молодших командирів і солдат.

Знаковим у цьому контексті він назвав участь українських і російських військових в урочистих заходах з нагоди 65-річчя від дня перемоги у Великій Вітчизняній війні в Москві (Росія) і Києві.

Як повідомлялося, раніше Міноборони запропонувало Норвегії взяти участь у міжнародних військово-морських навчаннях “Сі Бриз” в 2011 році.

Навчання “Сі Бриз-2010” проходили 12-23 липня в Одеській, Миколаївській областях та в акваторії Чорного моря.

У навчаннях брали участь 25 кораблів, 13 літаків і вертольотів, 2,5 тис. військовослужбовців з 12 країн світу – України, США, Австрії, Азербайджану, Бельгії, Данії, Грузії, Німеччини, Греції, Молдови, Швеції та Туреччини.

За матеріалами Українські новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.