Новини України. 6 лютого. У птахів, які живуть навколо Чорнобильської АЕС, мозок на 5% менший, ніж у решти пернатих.

птахи
У чорнобильських пташок маленький мозок

Такі результати дослідження вчених, опублікованих у журналі “PLo One”.

При цьому у молодих птахів розмір мозку виявився значно меншим, ніж у старших. Мозок менших розмірів вчені пов’язують з порушеннями когнітивних функцій (пам’яті, мислення), передає BBC.

Найбільше зміни були помітні у молодих птахів, особливо у тих, яким ще не виповнився рік. Це може свідчити про те, що багато зародків птахів не вижили через негативний вплив на мозок.

Птахи, які відчувають себе під загрозою, можуть змінювати свої органи в складних природних умовах. Наприклад, у деяких перелітних птахів зменшуються певні органи, коли вони використовують багато енергії.

Але, як стверджують вчені, мозок – це останній орган, яким птиці готові пожертвувати таким чином. Це свідчить про те, що радіоактивний фон може мати ще більший вплив на інші органи птахів.

Однак поки точно невідомо, що саме впливає на зменшення розміру мозку у птахів. При цьому високий рівень радіоактивного фону може змусити птахів використовувати антиоксиданти в їх тілі, щоб подолати наслідки радіації.

Менший розмір мозку може бути наслідком зменшення кількості антиоксидантів в організмі птахів. З іншого боку, радіація може викликати зміни в розвитку мозку. Науковці кажуть, що якби це було саме так, то вони б побачили більш глибокі зміни в розмірі та формі інших органів птахів.

Інша можлива причина – це те, що птахи гірше розвиваються, так як в Чорнобильській зоні менше комах, на які вони полюють. Тим не менш, вченим не відомо про інші приклади, коли у птахів через нестачу їжі зменшувався би мозок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.